הסבר פניך לאגרן – רגע לפני שמזמינים שירותי פינוי דירה

pinuypinuypic

האם חלמת לעזור לאדם הסובל מבעיה של אספנות יתר? חלומך יכול להתגשם והנה עוד רגע יתאפשר לו לאדם האהוב לחזור לחיות חיים רגילים. מה יידרש לעשות? כיצד חלומך יצא לפועל? הכול עניין של ביצוע נכון ומחשבה תואמת למציאות הקיימת.  להלן כמה דברים אשר יסייעו לך להיכנס אל תוך ראשו של האגרן ואף לראות בהצלחת הפינוי.

להעביר את המסר בנינוחות

הוא מפחד ממך, תמיד חשוב לקחת בחשבון כי אולי מדובר באדם מבוגר ומאידך, אותו אדם מכיל נפש של ילד קטן שצריך עזרה. כיצד נהוג להתנהג לילדים? הורים מתבגרים לרוב הופכים לילדים וכך מתכנסים בתוכם ומסרבים "לשתף פעולה" . כך הם הורים אגרנים. אז "לא בכוח" כבר אמרנו? לרוב הסובלים מאגרנות מפחדים לשתף פעולה עם אנשים קרובים דווקא בגלל הסיבות הנ"ל, מכאן שיש להשאיר את הכוחנות בצד ולבוא מהמקום הרך, המקום הבטוח. במקרה ששאלת אדם מקצועי המבצע פינוי, הוא תמיד יספר על הגישה, הכול זה עניין של גישה בחיים, כך גם היחס המופנה לאגרן ובפרט לאדם אהוב. סובלנות רבה, קשב רב, חיבוק, אהדה וכל מה שיכול לגרום לו לאדם להיפתח ולהבין שהוא בבעיה ומאידך, יש אנשים קרובים שמהם תבוא הישועה והעזרה.

לשתף פעולה עם האגרן

אולי זה נשמע מוזר לך מוזר אבל זו עובדה, אם יתקיים זלזול הכי קטן בדברים החשובים לאגרן, הוא יסרב לקחת חלק בהליך. מראש, אבוד הניסיון לסייע לו ולכן רצוי לסייר איתו יחד, לראות את הדברים שלו ולנסות להתחבר אליהם עד כמה שזה  נשמע לא רציונאלי. העניין הזה של חיבור לדברים של האגרן יגרמו לו להרגיש כי האדם מולו מפגין אמפתיה וכאן למעשה יסכים להיפתח ואפילו לשחרר חלק מהדברים לאלתר. סיור בבית, הנחה של החפצים בעדינות על הרצפה כאילו היו אחרונים ביקום, אלו הם נקודות חשובות שיכולות לסייע לכל אדם להתמודד עם אדם קרוב בבעיית האגרנות הקשה. לרוב, חושבים אנשים  כי פתרון הפינוי הוא זה שיעניק את התשובה והם צודקים אבל עדיין חסר להם המידע הקריטי ביותר, בלי רגש והבנה, שום דבר לא באמת יכול להצליח. לכן, חשוב לצעוד בחדרים, להתחבר אל הפריט גם במצב הכי מוזר ולהראות אכפתיות לאורך כל ההליך.

שלב המיון הראשוני

לאחר הישיבה הראשונית והפגנת האמפתיה הנדרשת, אפשר לנסות להתקדם לשלב הבא, השלב בו מנסים לברר "ממה אפשר להיפטר". לאורך כל ההליך חשוב לזכור את עניין העדינות והאמפתיה, אין לבצע שום דבר בניגוד לרצונו של האגרן ואם הוא מגלה התנגדות או סירוב פתע, אין מה לחשוש, פשוט לעצור, לחזור שנייה לנקודת ההתחלה, להעניק את הביטחון ולהמשיך מאותה הנקודה. פעם אחר פעם, יבין אותו בן משפחה שהוא באמת נמצא עם אנשים שרוצים לסייע ומכאן שסבלנות הינה מילת המפתח לאורך כל ההליך. אז מה צריכים ומה פחות? במידה ולא נתקלת בהתנגדות, אפשר להמשיך ובכל פעם "להעלים" פריט אחר פריט עד כמה שהדבר מותר ומאפשר- זאת בכדי לא לאבד את אמונו של האגרן. לאורך כל ההליך אפקט האמינות והיכולת להיכנס לנעלי האגרן הינם מעל לכל.

להגדיל את מעגל החברים – מומחה פינוי דירה

אחת מבעיותיו של האגרן קשורה גם בנתק מוחלט מהעולם החיצון, הוא מוותר על חברים ומעדיף להישאר עם החפצים. הישארות עם אותם החפצים גורמת לו להיבדל מכל השאר ולייצר עולם שכולו חפץ אחד גדול. אין אנשים, רק חומרים. מרגע שאפשרת לעצמך את היכולת להיכנס פנימה אל עולמו, יש לוודא כי הוא אכן מאשר ומקבל ואז לנסות להכיר לו מומחה פינוי דירה שיגלם את תפקיד החבר הטוב. הוא לא באמת מפנה, כאמור, אגרנים מפחדים ממפנים, הם מפחדים מאנשים שעלולים להפר את "שלוות האיסוף שלהם". בלי חפצים הם לא קיימים וכמו כל בירור צרכים, תמיד חשוב לגעת במקומות העדינים והחשופים בדרך הנכונה. הכרות עם מפנה מקצועי ייתכן ותביא את המצב לנקודת בעירה או התחלה ועדיין, הדבר שווה ניסיון, גם כאן שווה להיעצר בפעם המי יודע כמה ולנסות להרחיב את סביבתו של האגרן בעוד "חבר".

טיפים למציאת מפנה דירות מקצועי

לא משנה כמה שנות וותק וניסיון יש לאותו מומחה, אם הוא פועל מהמקום הרגיש שלו, אם הוא מבין כמה דברים על אדיבות וסבלנות, ייתכן ומצאת את המקום הנכון. מפנה מקצועי נבחן בשטח, בגישה שלו לאנשים, ביכולת שלו לקשור בדיוק כמוך קשר עם האדם האהוב ביותר. אם יש לו את הדברים הללו, יש לו את כל שאר התועלות אשר יכולות לסייע לך להציל את האגרן ממצבו העגום. לאחר הבנת החלק הזה, אפשר לעבור לפרטים הטכניים, האם חברת הפינוי מתמחה בכל סוגי הפינויים? חשוב לציין כי שירותי פינוי רגילים אינם ולו במעט דומים לפינוי שמקורו בבעיות של אספנות או אגרנות כפייתית. אם חלומך לסיים את עניין האגרנות וכולם מסביב לוחצים כדי לשאול את המפנה מי צוות העובדים המעורב, האם הם עובדים תחת פיקוח ובקרה? מה באשר לתעודות ביטוח או רמות של התאמת סיכונים? השוק מוצף בגורמים המתיימרים לספק שירותים ולא תמיד מודעים למכשולים העלולים לצוץ בדרך. את השכן של אביך זה לא מעניין, כך גם את הסביבה הקרובה והגינה הסמוכה, פינוי לא נכון של אשפה גובל בסכנה של קנסות כבדים ומכאן שחשוב לבחור חברת פינוי שיש ברשותה את כל האישורים לבצע פינוי נכון על פי כל כללי הספר.

עוד דבר אחד אחרון

בסיכום דבר, מאמר זה איננו מהווה רעיון כיצד למצוא מומחה פינוי דירה אך בעיקרו עוסק בקשר שבינך לבין האגרן לבין המפנה  עצמו. איך אפשר לכנות את זה אם לא משולש חברתי שיכול להוביל לפינוי נכון וממוקד עד כמה שאפשר.

ניסית? לא צלח מזלך בפתרון הבעיה?  בשביל זה אנחנו כאן, נשמח לסייע  ולהעניק פרטים נוספים ומכוונים באשר לתופעת האגרנות. את מספר הטלפון ניתן להשאיר באתר או לחילופין לצור קשר טלפוני  ואנו נשמח לטפל בפנייה באופן מיידי.

תגובה אחת בנושא “הסבר פניך לאגרן – רגע לפני שמזמינים שירותי פינוי דירה

  1. ליטל שוורץ

    לא יודע איך ניגשים להציע לו עזרה! אני מרגישה שכל זה שהוא לא שומר מרחק ממני כמו מכל המכרים שלו זה רק בגלל שאני כאילו לא שמה לב למה שקורה אצלו בבית ולמראה החיצוני שלו. אני חוששת שאם אומר מילה אח או אפילו חצי על אגרנות ועל הצורך לפנות הוא ינתק איתי קשר. זה חבל! אבל מצד שני מישהו חייב לעזור לו לקדם פינוי! המצב שלו נורא ואיום הוא לא מפסיק להשתעל והוא נראה תמיד מרושל ומלוכלך. איך אפשר לחיות בבית כזה ולהישאר שפויים???

סגור לתגובות.