איך מתמודדים עם פינוי דירת ירושה רגשי?

pinuypinuypic

קושי נפשי, כל כך עצוב כאשר אחד ההורים עוזב את עולמו ומשאיר אחריו רכוש כמו דירת ירושה. זיכרונות מציפים את הדירה. הנה תמונה משנים עברו והנה ספה  אהובה שבה נהגו לשבת. מה עושים? איך אפשר לשוב לחיים רגילים? מישהו שאיבד את הוריו או אחד מהם אכן יכול לפנות בעצמו דירה? מה על העצב? מי יכול לגרש אותו אם בכלל? במאמר הזה נדבר בעיקר על הקושי הרב בעניין של פינוי דירת ירושה שמקורו לפנות את הרגש, להתגבר על הקושי הנפשי אם בכלל.

לראות האור – מה הם באמת רוצים?

אנשים שמאבדים את הוריהם מתקשים להיכנס לבד לדירה בה גדלו שנים. לא משנה אם מדברים על פינוי דירה או פינוי בית של ירושה. הקושי הנפשי מסרב לתת להם להתקדם והם משאירים את הנכס סגור ללא שום תשורה כזו או אחרת. בית סגור כאמור, לוקח לא פעם תעצומות נפש וגם דברים הקשורים בהיבט הכלכלי. ארנונה ושוב  ארנונה. מי ישלם את זה? האם אפשר לחסוך את זה? מצד שני, עולה גם הרצון להציע את הדירה למכירה לכל המרבה במחיר. יש בהחלט אנשים שזו דרכם. להפנים את הכאב ולהמשיך הלאה שאחרת הם תקועים שנים עם הכאב ובכל פעם שניגשים לנכס הירושה, כמו פותחים פצע פתוח. התרחיש הטוב ביותר עוסק בפינוי דירת ירושה על כל מרכיביה, ניקוי, חיטוי וכמובן הצעת הדירה לכל המרבה במחיר. "שזה יהיה כבר מאחור". זו התחושה של אנשים שרוצים שהכאב יעזוב אותם.

מה באמת מקבלים? תועלת של מפנה איכותי

  1. ביקור ראשוני בדירה, מעבר מחדר לחדר ואז, חתימה על חוזה וזיכרון דברים ראשוני.
  2. בדיקה ומיון קפדני של חפצים למסירה או פסולת להשלכה במקום נכון- הכול בהתאם לאישורי פינוי ועבודה אל מול מוקדי אשפה מורשים.
  3. שימוש באמצעות מכונות ייעודיות אשר שוללות מצב של קושי פינוי בגלל שאין מעלית או מדרכה. שקיות אשפה גדולות ואטומות, קרטונים, בגדי פינוי ייחודיים מכף רגל ועד ראש.
  4. מכולות אשפה, משאיות הובלה.
  5. לאחר פינוי הדירה, מעבר לרכישת שירותים אחרים כמו חיטוי. חיטוי מתייחס לדירה שהייתה סגורה המון זמן ויצרה קרקע פורייה לתיקנים , עכברים ואפילו חולדות. באמצעות חומרים נכונים, התזה נכונה של חומרי חיטוי וניקיון באמצעות חומרי ניקוי חזקים, משיבים עטרה ליושנה.
  6. לעיתים נדרש לשבור קירות או לשפץ- זו למעשה נקודה המתבקשת על ידי הלקוחות אם כי לא תמיד.

זהו, הדירה מוכנה למכירה וכל זאת ללא  התערבות רגשית , פיזית או מנטאלית של המשפחה. אין חופשים מיותרים, אין דאגות ובעיקר, יש שחר חדש. בית שערכו עלה.

אז אם גם לכם יש בעיה או רצון לפנות דירת ירושה בצורה הנכונה, כאן זה הזמן והמקום להשאיר את ההיבט הרגשי והפיזי ליודעי דבר בפינוי- המובילים בפינוי כאן לרשותכם, השאירו פרטים ואנחנו בדרך אליכם.

תגובה אחת בנושא “איך מתמודדים עם פינוי דירת ירושה רגשי?

  1. ליטל שוורץ

    ממש כך זה מרגיש! כשאתה פוחת ארון אישי של אחד ההורים וצריך לפנות אותו. אני מכירה מישהו שפשוט חווה תקופה מטלטלת בגין כך. כי בטרם הצליח להתאושש ולו מעט מהפטירה, מהאבדן ומהפרידה, הוא מצא את עצמו עומד מול ארון פתוח ומנה למיין חפצים. החפצים הללו לא היו דוממים עבורו. כל אחד מהם היה פיסת של חיים ומזכרת מרגעים בלתי נשכחים מההורים שלו ובכלל, מחיי הילדות שלו. עד שהוא הבין שבכוחות עצמו הוא לא יצליח לפנות והוא פנה לחברת פינוי. הפלא הגדול הוא שתוך זמן קצר הם הצליחו לסיים את העבודה. והוא סגר באיזשהו מקום את הכאב של הפרידה בלי לפשפש ולבחוש באבל בלי סוף.

סגור לתגובות.