הכול על אגרנות כפייתית

pinuypinuypic

אם אי פעם נתקלתם באדם שאוסף זבל מפחים בטח חשבתם שהוא קבצן. אך לא תמיד זה כך וזו בהחלט יכולה להיות אגרנות כפייתית. אגרנות כפייתית בשלב המתקדם שלה גורמת למעשים מעין אלו, והלוקה בהפרעה חייב לאגור כל מה שעובר תחת ידיו אפילו אם מדובר על זבל מן הרחוב.

מהי אגרנות כפייתית?

קובץ מצורף ללא כותרת 00581אגרנות כפייתית כפי שציינו היא הפרעה אובססיבית שהלוקה בה חייב לאגור את כל מה שעובר תחת ידיו ולא משנה מה זה. אגרן כפייתי אוגר גם מצרכים שונים וקונה הרבה מעבר למה שהוא צריך מה שבסופו של דבר נרקב ומתקלקל.

ממה זה נגרם?

קובץ מצורף ללא כותרת 00584יש לא מעט השערות ממה נגרמת אגרנות כפייתית. השערה אחת היא שמדובר על אמונות טפלות שהלוקה בהפרעה מאמץ לעצמו, אמונות כמו מה יקרה אם הוא יעיז לזרוק חפצים שונים. השערה נוספת שהיא שמדובר על טראומה מן העבר שמתפרצת עכשיו, טראומה שקשורה לחוסר כלשהוא וכדומה. מה שבטוח שצריך לסייע לו וחשוב גם לפנות את הדירה שלו

מי מפנה?

קובץ מצורף ללא כותרת 00587פינוי דירה של אגרנות כפייתית מתבצע על ידי חברות שונות, והמובילה בהן היא המובילים בפינוי. המובילים בפינוי שי שטיקגולד עושים את עבודתם כבר שנים רבות, עבודה שמתבצעת בשקט ובמהירות כך שהלוקה בהפרעה יכול לחזור לבית שלו לאחר זמן קצר והוא יכול להתחיל ולשקם את עצמו

ניקיון וחיטוי

קובץ מצורף ללא כותרת 00599דירות של אגרנים כפייתיים מגיעים לעיתים למצבים קיצוניים בהם חייבים לנקות ולחטא אותם. לעיתים צריך אפילו להדביר את הדירה ממזיקים וחברת שי פינוי דירה עושים את זה בצורה מקצועית ויסודית. מאות דירות של אגרנים כפייתיים הם אלו שנתנו לחברה את הניסיון שלה, והעבודה לא מסתיימת עד שהבית מוכן לגמרי.

טיפול נפשי

קובץ מצורף ללא כותרת 00605פינוי הדירה מתבצע אומנם על ידי המובילים בפינוי, אך חשוב גם להפנות את החלוקה בהפרעה לטיפול נפשי וחשוב גם לשלב בין השניים מה שאומר להתייעץ עם איש מקצוע מתחום בריאות הנפש כמה שיותר מהר והוא ייתן את הטיפים איך לעבוד מול הלוקה בהפרעה במהלך הפינוי, פינוי שיבוצע על ידי המובילים בפינוי.

2 תגובות בנושא “הכול על אגרנות כפייתית

  1. ליטל שוורץ

    ראיתי אותו תמיד ליד הפח. האמת היא שכשהייתי ילדה קטנה די פחדתי ממנו ולא רציתי ללכת לשים את האשפה בפח. אבל התרגלנו אליו. עד היום אני לא יודעת מה בדיוק קורה איתו. ואם יש מישהו שדואג לו לתנאי קיום בסיסיים ולבית סביר. אני פעם עברתי ליד הבית שלו והדלת הייתה פתוחה. הייתי בהלם. כמה חפצים יכול בן אדם אחד לאכלס בבית שלו? כמה? והבלגן היה איום ונורא. הלוואי שיהיה מישהו שיגש אליו וידע לכוון אותו לכיוון טיפולי ולפינוי של הדירה. כי אני בטוחה שהחיים בצורה כזו הם בסיכון. איך אפשר לנשום כך? איזה אוויר דחוס הוא מכניס לריאות שלו…. אומלל!

  2. ליטל שוורץ

    מכירה בן אדם כזה מהסביבה הקרובה. תמיד ריחמתי עליו שאין לו כלום משלו וכל דבר הוא צריך לחפש בפח. עכשיו אני מבנה שזה בכלל לא זה. כעת אני קולטת שזה יושב על הפרעה נפשית. זה ממש אבסורדי לחשוב על זה שיש בן אדם שמסתובב ברחוב ואוסף גרוטאות ופסולת בעוד שיכול להיות שיש לו חשבון בנק נפוח וגם נכסים.. עצוב שזה קורה לבן אדם. חייבים לעזור לו לצאת מזה בהקדם האפשרי. חבל שהוא סובל כל כך!

סגור לתגובות.