תיעודו של מפנה אגרנות גינה כפייתית

pinuypinuypic

גינה לא מסודרת, העציצים תפסו מקום אחד על השני וזה לא ממש הפריע , עושה רושם כי אגרנות כפייתית הינה חלק מחייו. תמיד ידעתי כי אגרנים כפייתיים לא מודעים לבעיה שלהם, הם רוצים גינה מתוחזקת, נוף מדהים ולא תמיד משיגים אלא את הדבר ההפוך. המשפחה שלו פנתה  אליי וביקשה ממני סיוע, הם רצוי שמישהו יראה להם  עתיד חדש, כאב להם מאוד מהאדם האהוב ומאידך, לא ידעו איזו עזרה או איזו הצעה אפשר להעלות בכדי להשאיר את הבעיה מאחור. מסוכן, תברואתי ירוד, נטול חיים, כך למעשה כינו אותו משפחתו שרק רצתה את אבי המשפחה שהתרחק בחזרה. גינה אמורה לשמש המקום היפה ביותר בבית וזה למעשה היה חלומה של המשפחה, להשיב לאבי המשפחה את החיים. מה שכואב בסיפור הזה קשור בעיקר בנתק הגדול מחברים, משפחה וסביבה. אנשים כמו אבי המשפחה בחרו בצמחים שיעטפו אותו על פני אנשים רגילים מן השורה.

תועלות של שירות פינוי דירה

את הפנייה הראשונה קיבלתי מבתו של האגרן, היא סיפרה לי את הסיפור בצער גדול, צער שעיקרו שנה שלמה של רכישה ועוד רכישה של עציצים. "זה כאילו אבא יוצא לרכוש את העציצים ואז חוזר למחילה שיצר". הסתכלתי מסביב והשכלתי להבין שהיא צודקת, אכן מדובר בצורה של מחילה ולא בית. עוד עציץ ועוד מטפס, ועד כרם ענבים שהפך פתאום עץ תפוזים גדול ואף אחד לא באמת רואה מה מתרחש מבחוץ- כולם חושבים שהכול על מי מנוחת. אז מה לא בסדר? זו שאלה טובה, לרוב, המשפחה של האגרן לא יודעת לענות עליה כי הוא נוהג להסתיר זאת על הצד הטוב ביותר. בתו של האגרן ביקשה ממני לסייע להם להשיב את הבית לקדמותו, להעביר לאבי המשפחה את הרעיון של ירוק, פריחה ובעיקר של איסוף נכון של צמחייה. לראות את הירוק בעיניים בדרך הנכונה. הסברתי לגברת כי אני אוכל לבצע את הפינוי רק לאחר שאבקר במקום ואשוחח שיחה לבבית עם האגרן עצמו. "אבל איך, הוא יגרש אותך". אמרה לי. זו הייתה תגובתה, היא פחדה מאוד שכפי שגרש אותם יותיר גם אותי מחוץ לסיפור ,אני מבחינתי אמרתי לה, שאינני יכול לעשות את הדברים אם אני לא מוסיף רגישות ומכיר מקרוב את הסיפור. "זה בנוהל שלי". אמרתי לה וכך למעשה אני נוהג, אני קודם כל נכנס לביתו של האגרן, מנסה להתקרב אליו ורק לאחר שהוא מכיר אותי ומצליח לרכוש את אמוני, אני מבקש ממנו בזהירות רבה, "תן לי לעזור לך". אני כבר לא מדבר על כלי העבודה ולא על מיומנות העובדים, דבר ראשון אני מדבר על יחסי אנוש בסיסיים, אם יש את זה, יש למעשה הכול. אז לאחר כל הדברים מסביב ואפילו הפיכת העציץ המתגבר לבעל צורה, אפשר בהחלט להעיד כי אולי יש תקווה שבעיית האגרנות תישאר מאחור.

להשיג את השירות בזמן

שירותי הפינוי שלי פזורים בכל מקום, אני מעניק אותם בצורה נרחבת החל מהצפון ועד לדרום ומרכז הארץ. מוניטין של 15 שנה החל מנקודה אחת של פינוי והמשיך למגוון פינויים החל מפינויים רגילים ועד להתערבות בנישה של פינוי ירושה, תכולה רגילה ואפילו פינויים שלא נראו או נשמעו באמצעי התקשורת מפאת הדיסקרטיות הנדרשת לכך. עלויות? לרוב אני מגיע למקום ורק לאחר שאני בוחן את המקרה מקרוב, אני בעצם יודע כמה זמן ייקח הפינוי. לאחר סקירה של כל הנתונים מוצעת הצעת המחיר ומשם השמיים הם בהחלט הגבול.

אז מה בכל זאת מכיל השירות?

הכול בהתאם לדרישות הלקוח. במקרה הנ"ל ביקשה ממני הלקוחה לסייע להם לפנות את גינתו של אביה, המון עציצים שהציף מפאת בעייתו הקשה. מאיפה מתחילים וכיצד מסיימים? הרעיון בגינה הוא לייצר פינת נוי ולא מחסן גדוש בגרוטאות. כאשר ביקרתי באתר הפינוי הזה, נחרדתי לגלות בעיות תברואתיות מבעד "להמון הירוק" שניסה האגרן לצור, במקום זה, חפצים ועוד חפצים ועציצים שאינם שייכים למכביר. ציוד מוזר, מכשירי חשמל בכל פינה ועוד כמה חפצים בלתי מזוהים שנראה כי התמזגו "בשלמות" עם איסוף העציצים. הרעיון היה לפנות את הפינוי הנ"ל תוך כדי שמירה על סביבה ירוקה והשלכת פסולת לאתרים מורשים עם כלים שלא יפצעו את העובדים ולא יפגעו בסביבה. אתרי אשפה מורשים, יכולת מחזור ואפילו שירות הגוזם את העלים הגדולים שנערמו מאותם העציצים שיצר האגרן. באמצעות כלי חיתוך ייחודיים וצוות עובדים מיומן, יגזמו השיחים הגדולים ויעוצבו בהתאם לבית ולחצר. גדר הבית הייתה מוזנחת, כך שבמהלך התוכנית דובר גם על גיזום בגדר החי והשבתת המראה הפראי לטובת המראה המעודן . התוצאה? גדר חיה וגבוהה. מכיוון שרוב העבודה הייתה בעלת ייעוד של פינוי עציצים וגינה, נדרש גם להביא מכסחת דשא איכותית ושירות מיוחד לאחזקה של מדשאות. התוצאה גם כאן מהירה, קלה ובעיקר נעימה לאדם עצמו ולחבריו השכנים. העלמת עלים, ענפים יבשים, פינוי מטפסים שהגיעו וטפסו עד לקירות ועוד.

סוף דבר במחשבה תחילה

זה היה פשוט מאוד, הגברת הגיע אליי מטלפון אחד שהיה מצוי באתר הבית, יום לאחר השארת ההודעה, קבעתי איתה פגישה וראה זה פלא, חודש אחרי, השתנו פני הדברים, הכול בזכות אותה שיחת טלפון אשר יצרה את המענה לשירות המבוקש.