שאלות ותשובות בנושא פינוי אגרנות כפייתית בארץ

pinuypinuypic

אגרנות כפייתית הינה בעיה של איסוף חפצים למכביר, לאדם שאוסף אותם אין בכלל מושג שהוא לא צריך אותם והוא מבחינתו, אוסף ללא הכרה. מה עושים עם קרוב משפחה שסובל מבעיה זו? כיצד ניגשים לאדם אהוב שחייו בסכנה? שאלות כאלו ואחרות עולות ומגלות חוסר אונים מוחלט כאשר אין הבנה בנושא המוכר ביותר בעולם, אגרנות כפייתית. להלן מקבץ של תשובות לשאלות שיעשו קצת סדר בראש.

שאלה: מהן ההשלכות של בעיית אגרנות כפייתית?

תשובה: אגרנות כפייתית מביאה איתה תחלואות, בעיות בהיבט הרגשי ואף ניתוק מוחלט מהסביבה. זוחלים מסתובבים בזירה בה מאיימת האגרנות לקחת חלק גדול. אותם זוחלים כמו "עושים את העבודה" ומשליטים פחד גדול על מי שכבר רוצה להיכנס ולעזור. מכאן, שחשוב להגיד כי אנשים שהמקצוע שלהם הוא לבצע פינוי דירה בתל אביב או פינוי דירה בהוד השרון, הינם אותם האנשים בעלי יכולות של פינוי אגרנות כפייתית על כל המשמע מכך.

שאלה: איך אפשר לפתור את זה?

תשובה: פועלם של המפנים המקצועיים שם הדגשים על מיון החפצים, השלכת הפסולת לאתרי פסולת מורשים בלבד והתמודדות עם הנגעים אשר נותרו בזירה. התמודדות זו באה לידי ביטוי בשימוש בחומרי חיטוי מהטובים ביותר. כמו כן , ניקיון יסודי וטיפול מונע המתואם ליסודות הפינוי ונלקח בחשבון כחלק מזיכרון הדברים.

שאלה: איך מתמודדים עם אדם אהוב שסובל מהבעיה? הוא לא באמת רוצה עזרה

תשובה: אדם הסובל מבעיה של אגרנות דורש טיפול מעמיק. החשוב ביותר הוא להשיג מישהו שיגיע לליבו של האגרן וירכוש את אמונו בדרך האמינה ביותר. המפתח העיקרי לפתרון חלקי של הבעיה הוא אמון ואהבה וכך למעשה פועל צוות הפינוי של "גולד פינויים". המוטו של צוות הפינוי הוא הבנה, אהדה ועדינות רבה באשר לכל חפץ וחפץ בין אם הוא נדרש ובין אם אין לו שימוש אמיתי.

שאלה: מה כללי פינוי האשפה או הפסולת שלא צריך מדירת אגרנים?

תשובה: פינוי אשפה הינו אך ורק בהסכמה מראש לאתרי אשפה מורשים על פי חוק. אסור להסתמך על שום גורם או לחילופין רק על שירותי העירייה. צוות פינוי של גולד פינויים מעניק אפשרות של פינוי בהסתמך על מקורות נוספים להשלכת אשפה המנוהלים על פי רישיון.

שאלה: מה אתם עושים אם לפתע האגרן לא רוצה שתמשיכו לעבוד?

תשובה: כמו שכבר נאמר, צוות הפינוי של גולד פינויים עובד על טהרת הלב והאמינות. במקרה בהם אגרן עוצר את העבודה, אזי "רוקדים לפי התזמון שלו". עוצרים, מדברים אל ליבו, "עושים הפסקה" ואז, לאחר שמקבלים אישור ממשיכים. חשוב לציין כי פינוי איכותי והצלחתו תלויים אך ורק בסבלנות ורגישות אל מול תופעות האגרנות כאשר כל סיפור לגופו.

שאלה: מה כוללים שירותי פינוי אגרנות ?

תשובה: רגש, כלל מס' אחד ,כי אפשר לגשת לביתו של אגרן "ולפרוץ לדלת הסגורה". אגרנים חוששים על חייהם, הרהיטים, הציוד והחפצים הם כמו אוויר לנשימה בשבילם. כמה שהדברים מוזרים, במצב הרגיל, החפצים כמו מאיימים על המרחב הנשימתי , הבריאותי והאווירי שלהם ומאידך, מבחינתם, הדברים הללו הם מצילי חיים. מכאן, שהרגש הינו דבר בל יעבור ואחריו מגיע גם עניין הסובלנות. כאשר משיגים את אמונו של האגרן והוא מעניק את האפשרות להתחיל בפעולת הפינוי, מתחילים למיין את הדברים בעדינות רבה ובכבוד רב לכל חפץ וחפץ. בהמשך, מפנים את הפסולת לאתרי אשפה מורשים וגם כאן , ממשיכים ומייחסים כבוד גדול לכל פסיק ודבר בבית האגרן. העניין הזה של לכבד את חפציו, גורם לו להבין כי מישהו מכבד גם אותו ואת מה שקשור אליו. לאחר פינוי הפסולת ממשיכים ועוברים לשלב מסירת החפצים הטובים לעמותות צדקה איתם עובדים במשותף. בסיום ההליך, עוברים לחיטוי המקום, כאמור, מדברים כאן על זירה שהשלכות האגרנות מחייבות תשומת לב גם לעניין של חיטוי עם חומרים מתאימים וחזקים דיה. ניקיון הזירה יהווה את השלב האחרון.

שאלה: ראיתם פעם מקרר שלא הופעל זמן רב אבל נשאר בו בשר שהעלה עובש? מדובר על דירת אגרן.

תשובה: גולד פינויים ערוך לכל פינוי באשר הוא, בין הפינויים גם התעסקות עם מקרר המצריך חיטוי ייחודי. המקרים המועלים כאן אינם חדשים ומאידך, באמצעות הכלים וחומרי החיטוי הראויים, תוכלו להשיב את המקרר לעבודה תקינה ובעיקר תברואתית.

שאלה: איזה שירותים אתם מספקים חוץ מפינוי אגרנות?

תשובה: צוות גולד פינויים מעניקים את כל סוגי הפינויים לרבות הפינויים שפחות נוהגים לדבר עליהם. פינוי 24/7 כגון פינויי חירום, פינוי דירה במרכז, פינוי דירה בצפון, פינוי דירה בדרום, פינוי ירושות, פינוי מחסנים, פינוי משרדים, מקלטים ועוד. חברת הפינוי מייעד את הפינוי וכך למעשה מעניק את השירות הטוב ביותר בתחומו.

אם יש עוד כמה שאלות שתרצו לקבל עליהן מענה, זה הזמן והמקום להשאיר את הפרטים באתר ואחד מאיתנו ישמח לחזור.

תגובה אחת בנושא “שאלות ותשובות בנושא פינוי אגרנות כפייתית בארץ

  1. ליטל שוורץ

    אני סבורה ששורש הבעיה היא שדווקא מי שצריך את העזרה, לא מודע לכך. כל מי שרק מזכיר לו את הנושא ומרמז על הצורך בפינוי, נתפס בעיניו כאויב אמתי. כי בסך הכול יש סיבה עמוקה לכך שהוא אוגר חפצים. זה לא משהו חיצוני וטכני בלבד, כל האגירה הזו. זה משהו עמוק שמגיע מבפנים. הנה, האגרן שאני מכירה מקרוב, ואני לא רוצה לפרט, כדי לא לחשוף אותו. אוגר ממקום של חרדות בעקבות טראומות שלא טופלו. זה אומר שהאגירה הזו מהווה עבורו פורקן ומענה לרגשות העזים שאין לו יכולת לשאת אותם בעצמו. אז איך מביאים אותו בכלל להכרה ולהבנה בקושי של המצב שלו, ואיך מובילים אותו למסקנה שהוא אכן זקוק לעזרה…???

סגור לתגובות.