פינוי דירת אגרן מזון בכפר סבא

pinuypinuypic

אגירת מזון, כמו כל אגירה אחרת,  נחשב למקור האגירה הקשה ביותר מבחינה תברואתית. יש כל מיני סוגי אגרנות. התרחיש, דירה גדושה במזון מכל בא ליד. הפרעה התנהגותית הבאה לידי ביטוי באדם שיש לו צורך אובססיבי לאגור כמה שיותר מזון. מקרי איסוף או אגרנות של מזון מוכרים בפרט אצל אנשים שחוו שואה בחייהם. מאסף ללא סוף של לחם יבש, ביצים, סלט שהעלה עובש, קופסאות שימורים פתוחות וכמובן, בשר חשוף. אגרן, הוא חושש להתנתק מהמזון, או חושב שמשהו יקרה או יתרחש אסון ואז מה יהיה? "לא חבל על האוכל"? כאשר האגירה משנה את צורתה ועולה בדרגה, היא הופכת בלתי  נשלטת וכאן היא משפיעה בהיבט הנפשי ובהיבט הפיזי. מה הקשר בין אגרנות מזון לבין מחלות קשות? הכול עניין של בעיות תברואתיות אך לא רק. הסכנה הראשית הינה סכנה  נפשית, המשפחות של האגרנים רוצות כי הם ישובו לדפוס חיים רגיל, דפוס חיים שבו האגרנות לא תשלוט עוד על חייהם. להקדיש את החיים למשהו טוב ומועיל ולהיפטר אחת ולתמיד מאגירת המזון.

למה לבחור את המפנה המקצועי?

מפנה מקצועי פועל מתוך הרגש, הוא מזהה פרנויה אצל אגרן, הוא גם מכיר את האובססיה לאגור כמה שיותר דברים בחדרים לרבות מזון יבש, קופסאות שימורים, מקררים עם אוכל מקולקל, בקבוקים שבורים ועוד. את "מהסרט" הזה מכירים היטב המפנים המקצועיים ומכאן שאי אפשר לבצע פינוי שכזה לבד אלא אם מזמנים את האנשים הנכונים. סילוק של סיכון החיים, החזרת הסביבה הבריאה, יכולת להוציא את האגרן משקיעה באגרנות מסוכנת וכמובן, השבת חיי החברה והסביבה. מפנה מקצועי מכיר את הכול, הדפוס הנשנה והחוזר של האגרנים הינו מנת חלקו ומזמן שכבר איננו חלק ממקצוע אלא מעיסוק של בחירה- הצלת חיים. אכפתיות, יכולת לשתף את האגרן בכל התרחישים ולהפוך אותו לחלק מהפינוי ולא כגורם זר. לגרום לו לא להתבייש אלא לצמוח יחד איתו ולצאת מחושך אל אור. לקחת מאותו אדם את החשש שמישהו "אכל או לקח לו", להעביר לו את התחושה שהעידן הוא עידן אחר והחסך של המזון ממנו והלאה. תמיד יהיה שם מי שידאג לו- קוראים לזה משפחה, חברה וכל מי שלא מדמה חפץ- מישהו שאפשר לסמוך עליו.

איך עושים את זה ? פינוי בהיבט הטכני

מה שתקין מחזירים לחנות ורק במידה כי אכן אין פג תוקף, תרומות לנזקקים או לארגונים והשלכת פסולת לאתרי אשפה על פי תקנים. פינוי טכני שנעשה "בשקט וכבוד". לכל חפץ חסר משמעות לכאורה עבור האחר, יש כבוד מכיוון שמבחינת האגרן, הוא אוהב ומחובר לכל דבר שאגר. ניקיון, חיטוי, סילוק של כל הנגעים מהדירה, עבודה על פי נהלים, כלים מורשים, מסכות הגנה, לבוש מתאים ועוד. את האשפה הנותרת להשליך לאתרי אשפה באישור וביצוע מותאם מראש. כך גם אישורי השכנים וידיעתם בגין הפעולה העומדת להתרחש בפועל. כל פעם צעד אחר צעד, בשקט, בעדינות ועם סובלנות רבה. מה שנקרא להיות מחוברים ללב הפינוי תרתי משמע.

זקוקים ללב ויד מנחים להצלחת פינוי שבא מהמקום הנכון? כאן זה הזמן והמקום להשאיר את הפרטים שלכם ואחד מאיתנו ישמח לבדוק את הדברים מקרוב.