פינוי דירה מזוהמת ותרומת חפצים בפתח תקווה

pinuypinuypic

יש לא מעט מקרים קשים למראה או להבנה כאשר עיקרם בפנוי של אגרנות כפייתית. במסגרת פינוי דירה נשלחתי לא פעם לבצע פינוי דירות מוזנחות שמקורן בסיבה זו. זה שנים שאני עוסק בתחום של פינוי דירות ומכאן גם עבודתי אל מול גורמי משרד הרווחה שמייעדים אותי לכל פינוי שאני מבצע. מקרים קשים, בלתי נתפסים, דירות מוזנחות ביותר שאליהן אני נשלח לפינוי שמקורו הצלת חיים. מצב הדירה חמור ביותר וגבוהי הדרגים אינם יכולים להתמודד לבד, זו הסיבה שלא פעם אני מגיע בכדי לפתור את הבעיה בזמן אמת. צואה קשה על הרצפה, שתן בכל מקום, תארו לעצמכם דירה שבסביבתה חיים בעלי חיים, חולדות, תיקנים, פשפשים ואפילו סקאבייס. אלו הם חלק מהתיאורים המתארים דירה המשתייכת למאגר הדירות במצב החמור ביותר. חשוב לציין, כי אגרנות כפייתית ודירות מוזנחות, מביאות עימן כמה וכמה תרחישים וחלק מהן גם אגירת מזון בצורה שעלולה לגרום אף היא לסכנת חיים.

מקוריות הפינוי

אני מפנה הכול מהכול, יש כל מיני אנשים האוגרים סוגי אגירות, בשר מקולקל במקרר? כמות של מזון ענקית? לשם כך חייב מפנה שיידע לבצע פינוי וחיטוי מקיף בצורה בלתי סטנדרטית. לשם כך, אני מצטייד לא רק בחומרי חיטוי, או כלי פינוי, זה בעיקר דורש תעצומות נפש גדולות. לא משנה כמה שנים נמצאים בתחום הפינוי, בלי רגש והבנת המקרה זה אף פעם לא עובד. עבודה אל מול גורמי הרווחה, מקנה את ההבנה כי אכן מדובר בבעל מקצוע שתמיד חוזרים אליו, בפרט כאשר מדובר בסוגי פינויים "עצובים", קשים לעיקול בלשון המטה.

איך אפשר לעשות את זה?

סניפים של פינוי דירה בכל חלקי הארץ, צוות פינוי דירה בכפר סבא, צוות פינוי דירה בחולון, מומחה פינוי דירה בפתח תקווה. אלו הם רק חלק מסניפי מומחה פינוי דירה המפוזרים בכל מקום ועובדים על גורמי רווחה המספקים להם פינויים מצילי חיים בכל שעה נתונה. 24 שעות של מלאכת קודש, כל אחד יודע את תפקידו ולכל אחד ניתן להגיע באמצעות שיחת טלפון אחת. ראשית, אני מגיע לזירת הפינוי, בוחן את מה שעליי לעשות, מחשיב מבעוד מועד את צוות העובדים, את כמות הכלים, את שעות העבודה, את תנאי הפינוי ובראש ובראשונה את האדם שלשמו הגעתי. כך למעשה ניתן לאמוד נכון את עלות הפינוי ומשם להתקדם ולהבין כיצד מתרחשים הדברים בפועל.

ייחודיות של פינוי

הכניסה לבית תמיד משאירה אותי עם עצב גדול אבל מיד אני מתעשת וכך למעשה שואט לכיוון המטרה. ריסוס של כל הבית הרבה לפני הנחת הכלור, כלור נקי במטרה להשמיד את כל תכולת הדירה ומה שיש מתחתיה. התרחיש הוא דירה ריקה, אין דבר ולו חצי דבר לרבות בעלי חיים או אנשים. החומרים חזקים ביותר ומכאן שפונים אליי לשכות הרווחה לביצוע הפעולות ביודען כי רק ברשותי כל התקנים הבטיחותיים הגבוהים ביותר. המטרה? לא לסכן אף אחד ולהגיע למטרה בדרך הנכונה והיעילה. הכלור מיועד לריסוס ישיר והוא מתרחש לאחר ניתוק החשמל, המזגנים, הגז וכד'- מכאן ניתן להבין את חוזקו של החומר ואת הסכנות בשימוש שאיננו מורשה. הזיהום החיידקי דורש ריסוס כללי. לאחר חצי שעה, מתאדה הכלור, הריח עוזב את זירת הפינוי. כך למעשה אני נכנס עם צוות העובדים באמצעות מסכות לנשימה ולעיניים ומתחיל במלאכה האמיתית. פרמטר לא פחות חשוב מתייחס לעובדי החברה, הם עושים עבודתם נאמנה ומסייעים בכל מלאכה באשר היא, מכאן, שעניין ההגנה באמצעות מגפיים, כפפות או חליפות מהותי ביותר. המפנים אשר מבצעים את הפינוי הינם מפנים מן השורה הראשונה וניסיונם קשור בעיקר בדקדקנות הפינוי וסילוק כל עבר המזכיר מה התרחש בבית שניות לפני כן. הכול כולל הכול מפונה מהדירה, זה בא לידי ביטוי בכלי מטבח ישנים, בגדים, מוצרי חשמל ישנים ועוד. הכול נזרק לאשפה על פי חוקי השלכת האשפה, זאת בכדי לגונן על מבקש השירות מפני קנסות וסכסוך מיותר עם סביבת השכנים- מקצועיות על פי כללי הספר.

ניקיון של דירה – השלב הסופי

לאחר שהתרוקנה הדירה, היא עברה חיטוי, אפשר להמשיך לשלב האחרון, שלב של ניקיון דירה או שיפוץ דירה. הידעתם? דירה מוזנחת תדרוש כמה ימים טובים של עבודה. לאחר הניקוי והחיטוי יהיה צורך לעבור לשלב בו משיבים את הבית לבר מגורים. מיטות, מכשירי חשמל, סירים, צלחות , כלי מיטה חדשים. כאמור, העניין הזה של השלמת החסר בבית משיבים בגדול את החיים לשגרה. נוכח העובדה כי משרד הרווחה שותף לתהליך, שהרי המטרה מקדשת את האמצעים, באמצעותם ובאמצעות מקבץ של אנשים, ניתן לרכוש כלים חדשים וכל מה שיידרש בכדי להשיב את חיי האדם אליו- דירה נקייה שניתן לגור בה מחדש.

 ערך עליון הוא לראות אדם בסבלו ולסייע לו להשיב את חייו בחזרה. אם גם את או אתם מכירים אנשים שזקוקים לסיוע שבא מן הלב, אשמח ליצירת קשר מיידית למספר הטלפון המופיע לפניכם.

מחכה לפנייתכם עוד היום.

2 תגובות בנושא “פינוי דירה מזוהמת ותרומת חפצים בפתח תקווה

  1. ליטל שוורץ

    יש מי שחושב שאם אם עובד בתחום מסוים זה הופך להיות רק קרדום לפרנסה שלוץ אבל בתחום זה של אגרנות אי אפשר להפריד בין העבודה לבין תחושת השליחות שאמור מפנה מקצועי להרגיש. שכן מדובר על מלאכה כל כך מורכבת. הן מהבחינה הטכנית – היא דורשת הרבה אנרגיות ומאמצים פיזיים, והן מבחינת ההבנה למצב והיכולת לנהל את התהליך בצורה הנכונה ביחס לאגרן ולבעל הבית. מפנה מקצועי חייב להיות מודע לכך שיש צורך בהמון רגישות ואמפתיה כלפי האגרן. כי הוא מצוי במקום של מצוקה ושל כאב. והעזרה שהוא צריך היא לא רק טכנית אלא גם ובעיקר מוראלית. הוא חייב לקבל תמיכה והרגשה שהוא פועל באומץ ובנחישות. ושהוא מתגבר על הנטייה הטבעית שלו.

  2. רונית בר

    פינוי ירושה זה לא עניין של מה בכך- וזה דבר שמבינים הכי טוב אחרי שעוברים אותו. בעקרון יש בתים ויש בתים. אנחנו, למשל, קיבלנו בירושה מחמותי ז"ל בית מאוד מבולגן ומוזנח ועמוס בחפצים. בעלי טוען שייתכן שהיא סבלה מאגרנות כפייתית שלא טופלה בשנים האחרונות לחייה. כמובן שלא יכולנו לפנות את הדירה בעצמנו- היא הייתה במצב מזעזע.
    גם במידה והיינו מצליחים לפנות את כל החפצים מהדירה, סביר להניח שלא היינו מצליחים להתמודד לבד עם הלכלוך שהיה שם- אחרי הפינוי ניתן היה לראות שהיא לא ניקתה במשך שנים, והיא סירבה להעסיק עוזרת. הבית היה מלוכלך ברמות שקשה לתאר, כולל עובש וג'וקים. רק שירות מקצועי עזר לנו להפוך את הדירה הזו למקום שראוי למגורים.

סגור לתגובות.