ככה מפנים דירה – אריזת ומיון תכולה בעת פינוי דירה לאגרן

pinuypinuypic

שירותי פינוי דירה המורכבים מכמה אלמנטים ,עורכים בין מס' ימים עד שבוע לכל היותר. מאידך, מיון חפצים ואריזה שהיא חלק משירותי  פינוי דירה בכפר סבא, מדברים על כשלוש שעות אריזה ואפילו יותר. אדם ממוצע אשר דורש להעתיק את מקום מגוריו לדירה אחרת, ידרוש מעצמו כשבועיים של מיון ואריזה. אם כך, מה יגידו צוות פינוי דירה של אגרנות כפייתית? מה על ההיבט הרגשי לצד חוסר הניסיון באריזה? לרוב, מדובר בזמן מיותר המעכב את כל השאר מלגעת במטרה- סיוע לאדם שחי בתנאי הזנחה. האם אפשר לבצע אריזה ומיון חפצים של אגרנים באופן עצמאי? אובדן ימי עבודה הם החלק הקטן כאשר החלק הגדול מתחלק לכאב נפשי קשה לא פחות. מה ערך המוסף של המפנה המקצועי?

מפנה מקצועי – מיון ואריזת חפצים של אגרן

לאגרן גם כך קשה להיפטר מכל חלקיק "המאשר" את חייו על האדמה. הוא "רב" על כל פירור הקטן ביותר שצריך לזרוק. מבחינתו? "הוא צריך את הכול". עניין המיון והאריזה הם החלק השני, החלק שבא לאחר שמגיעים להסכמה רגשית ומשיגים את אמונו של האגרן. רק אחר כך עוברים ומדברים על ההיבט הפיזי- האריזה והמיון עצמם. מפנה מקצועי יודע בדיוק "מה מצפה לו", הוא לעולם לא ישתמש בציוד זניח שאיננו יכול להכיל את הפינוי המורכב הזה. לאחר מיון של כל דבר ודבר , מי אל הפסולת ומי אל החיים, עוברים לשלב האריזה. חשוב לציין כי פועלו של המפנה המקצועי שווה לעשייה מצילת חיים מכיוון שהוא ממיין כל דבר ודבר כמו מחפש מחט בערימה של שחת. דבר ועוד דבר, ללא טעויות ועם לא מעט הפסקות בכדי להקל על האגרן ולהעניק לו כמה שיותר ביטחון בהליך הפינוי עצמו. שלב האריזה ממשיך והוא עוסק בעיקר בבחירת חומר גלם שלא יתפרק ויגרום עוגמת נפש גדולה לאגרן או למשפחתו. כאמור, פינוי שמקורו אגרנות כפייתית חייב לשמור על דיסקרטיות ורגישות רבה. באמצעות שקיות אטומות, מועברים הדברים אל מכולה גדולה ואין שום מצב של לקיחת סיכון באשר להתפוצצות השקית או האריזה.

מיון מוקפד ואריזה פרטנית

כל חדר מקבל את תשומת הלב בנפרד. מיון החפצים באמצעות אנשי צוות מיומנים האחראים על המיון בעוד במתרס השני, אחראים על האריזה. לכל ארגז וארגז "יש את השם",מה הוא מכיל ולאן הוא מיועד בפועל. רק לאחר שמסיימים לארוז בניירות מיוחדים, קרטונים קשיחים או אפילו שקיות אטומות לגמרי, עוברים לחדר הבא. חשוב לציין, הדברים היוקרתיים, בעלי ערך למיניהם, נארזים בניירות פצפצים,  זאת על מנת לגונן עליהם מפני סדקים ושבירה. בכל פעם ופעם, עולה ערכו של האגרן בפני צוות המפנים והם מודעים לרגישות שיש להעניק לכל חפץ וחפץ. כך למעשה מתנהל כל תרחיש פינוי דירת אגרנות מתחילתו ועד סופו.  כלים שבירים? לא כאשר במקצוענים עסקינן. ארגזים מרופדים, ניירות גרוסים או אפילו ניירות של עיתון המגולגלים לכדורים בתחתית הארגזים ומעל לכל שאר הדברים השבירים.

כובד תכולה ומילוי עד לסוף הארגז

שלב אחרון מדבר על אריזה לפי כובד התכולה. מרבית התכולה בעלת הנפח הגדול תדרוש אריזה בארגזים גדולים. את הארגזים הקטנים יותר ייעדו צוות פינוי דירה לספרים, אלבומים וגם מוצרי מזון שמשקלם גדול יותר. צוות פינוי דירה לא משאיר מקום בארגזים וזאת מכיוון שהם שוכבים אחד  על השני ועלולים להימעך ולפגום בתכולה שיש בפנים.

צוותי פינוי בכל רחבי הארץ

זה פשוט, צוותי שירותי פינוי דירה מצוי בכל מקום, מומחי פינוי דירה קיימים מעל עשרים שנה ומכאן שניתן לתפוס אותם בכל מקום באמצעות שיחת טלפון אחת או לחילופין יצירת קשר באתר אינטרנט. מחירים? חשוב לציין כי רק לאחר שבוררים את הפינוי עצמו ניתן לייצר נגזרת של מחיר שהיא מיון, אריזה והנעת האשפה או התכולה "לחוף מבטחים".

אז אם יש לכם רעיון  או רצון לסייע למישהו שאתם אוהבים, כאן זה הזמן והמקום לחייג אל מספר הטלפון הרשום מעלה ולהזמין אותנו לברור עבורכם את שלב הפינוי המושלם.

.

".

2 תגובות בנושא “ככה מפנים דירה – אריזת ומיון תכולה בעת פינוי דירה לאגרן

  1. ליטל שוורץ

    הייתי רוצה להבין למה מפנה דירה של אגרן כפייתי צריך להיות איש מקצוע ממש, לא מספיק שהוא יהיה בן אדם רגיל, כלומר, שאין לו אגרנות כפייתית. מה מקצועי בו? מה הוא כבר צריך לעשות בסך הכול? להוציא ולזרוק המון המון חפצים. אז בעצן מה המקצוע שלו? הוא צריך לבוא עם הרבה מרץ וכוח ולהתחיל לפנות ולזרוק. לא? אשמח להסבר…

  2. רונית בר

    אני חושבת שפינוי אגרנות כפייתית הוא הרבה יותר מאשר סתם עבודה פיזית- זה לא רק לפנות ולזרוק. מהניסיון שהיה במשפחה שלי עם אגרנות כפייתית, חשוב מאוד שלמי שמפנה תהיה גם רגישות מסוימת לגבי המצב. אחרי הכל, אגרן כפייתי הוא לא סתם מישהו שיש לו חפצים בבית- מדובר באדם שקשור אל החפצים שלו במשך שנים, ולא מוכן לוותר עליהם כל כך בקלות.
    לכן, כל התהליך של הפינוי מתבצע תוך כדי משא ומתן רציני עם מי שאסף את החפצים. זה מסובך, זה חצי פינוי וחצי פסיכולוגיה… לכן צריך המון מקצועיות וניסיון בשביל הדברים האלה, אי אפשר סתם לפנות.

סגור לתגובות.