כיצד עוזרים להורים להגיד שלום לאספנות? פינוי דירה בתל אביב

pinuypinuypic

המון סיפורים עולים ומעלים מקרים בהם אנשים מתקשים להיפרד מחפצים ישנים. הרכישה כמו לא נגרמת ומאידך, הדברים הישנים  עדיין שם. לא צריכים אותם אבל אב או אם המשפחה מסרבים להיפטר מהדברים. הילדים מבחינתם הם הפונים והשואלים מה כדי לעשות. הם מתקשים, מתביישים לארח חברים והכול בגלל אובססיה לא מובנת של איסוף. "למה הם אוספים"? "זה נורמאלי"? אלו הן שאלות המגיעות לא פעם לחברת מפנים הרבה לפני הפינוי. כל כך הרבה דברים כמו נעליים, בגדים חדשים וישנים, כלים, בשמים, ציוד רב שאף אחד מהילדים לא ממש יודע מדוע הוריהם ממשיך ומעיב על חייו בגלל איסוף זה. למעשה, הילדים לא יודעים אם זה תקין וכאן הם מגיעים ומחפשים את העזרה- "עזרו לנו לשים לזה סוף".

איך אפשר לעזור להם? ילדים עוזרים להורים

אז יום אחד הגיעו הילדים, הם הגיעו במטרה לעזור להורים ולא ממש ידעו כי ההורים אכן זקוקים לעזרה. הם  ידעו דבר אחד, "הבית עמוס בדברים ואי אפשר לחיות כך יותר". זו נקודה שעלתה ולאחריה עלתה הנקודה השנייה, "האם זה תקין"? הילדים לא ממש ידעו איפה לשים את היד. הם לא ידעו להבחין בין טוב לרע בפרט כאשר אחד ההורים אוסף ואוסף דברים. "אולי צריך את זה"? אלו מחשבות טבעיות מכיוון שלא פעם ההורים הם המכתיבים את החיים ולא הילדים. תפקידם של הילדים לקחת דוגמא מהוריהם, זו הסיבה הראשונית לכך שחיפשו אחר מישהו אחר שייתן להם את האות כי "משהו לא בסדר"!! המישהו הזה, מפנה דירות מקצועי המבין דבר אחד או שניים על כל סוגי פינוי דירה הקיימים בשוק. כל שירות מציב את התועלת שלו ואת עקב אכילס שלו. כאן, עקב אכילס לא היה רחוק מבעיה של אגרנים, אנשים שאוגרים בכדי לצור ביטחון ומסרבים להיפרד מהציוד הישן. "לא משנה עד כמה יהיו לה מליון בשמים, היא לא תזרוק". כך הגיבה הבת. "לא משנה כמה כלי עבודה יהיו לו, הוא לא מפסיק למלא עם זה את הסלון"!! זו הייתה טענתו של הבן. כולם אוספים ואוספים והילדים רק צריכים שם מישהו שיעשה סדר בבלגן. אבל הם? הם בסך הכול ילדים, מי בכל זאת יקשיב להם? גם כאן, נכנס אותו מפנה עם חיוך רחב ואמר להם, "יהיה בסדר".

לעבור מהילדים למבוגרים

השיחה הראשונה בין צוות הפינוי הייתה בין אדם אחד שעליו אפשר לסמוך. אדם אחד מול שני אנשים נחמדים שבסך הכול "אוהבים לאסוף דברים". מישהו, היה צריך לשכנע אותם שהילדים נפגעים, שהם כבר לא מרגישים בנוח להכניס חברים. אלו היו כמה נקודות שעלו בשיחה בין תפקיד האדם האחראי והאכפתי- אותו אדם שהגיע, רק בכדי לתת אור למצב, אותו אדם שעושה זאת באהבה ונאמנות גדולה מזה שנים. הרגע בו ההורים משתכנעים, הם מבינים שהם מזיקים לילדים וזה כואב להם, הם מוכנים לקבל עזרה. משם הדרך אל פינוי דירה הופכת קצרה. ולא, לא חייב לזרוק שום דבר, אפשר רק למתן את הרכישה, לתרום את הדברים הישנים לנזקקים, להיות מטרה טובה שתצמח מתוך אותו איסוף מוגזם.

להשיב את הביטחון הביתה – פעולות מומלצות לנקיטה

לאחר השיחה, הובהרו הדברים, ההורים עשו לאותו המפנה סיור מעמיק ונתנו הדגשים מה אפשר להשאיר ומה אפשר לזרוק. אחר כך, ביקשו מהם להישאר מחוץ לתמונה, זהו, הנה מתחיל לו הפינוי, האשפה נזרקת ואילו הדברים הישנים נתרמים לארגוני צדקה. העניין הזה של פינוי הדברים הישנים פינה מקום לכלי העבודה של האב ולכל שאר הבשמים והבגדים החדשים של האם. פינוי מושלם, מבלי שאף אחד ייפגע ועל פי כל כללי ההגינות, האמינות ובעיקר הרגש. התוצאה?  ילדים מאושרים, לא מבוישים, מזמינים את כל החברים, בית שאיננו עמוס ובעיקר נקי ומסודר.

האם חלומכם להשיב את החיים למסלולם? מגורים נקיים, סלון שניתן לארח בו? חוסר יכולת להתמודד עם בעיה של איסוף? אפשר להחזיר את החיים למסלולם, הכול תלוי ביצירת הקשר.

השאירו פרטים שלכם באתר ואחד מאיתנו ישמח לסייע לכם בהקדם האפשרי.

תגובה אחת בנושא “כיצד עוזרים להורים להגיד שלום לאספנות? פינוי דירה בתל אביב

  1. ליטל שוורץ

    מה אני יכולה לעזור לאבא שלי? מצד אחד אני שבורה מלראות את מה שמתחולל אצלו בבית. הכול מלוכלך ומזוהם. אי אפשר להסתובב שם. אני לא מבינה איך הוא חי כך. וזה מלבד הבדידות שהאגרנות הזו מביאה אליו. אבל כשאני מנסה להציע לו לזרוק או למסור חפצים שהוא לא צריך הוא מגיב קצת בתוקפנות. זה ממש לא מוצא חן בעינין שמדבירם על הדבר הזה. אני יודעת שהילדות שלו היתה שה והוא חווה הרבה מחסור וכאב וזו הסיבה לכך שהוא הגיע למצב של אגירה. אבל בכל אופן, איך אפשר לעזור לו? כך אי אפשר אפילו לבוא לבקר אותו. הבית שלו במצב נורא ואיום! אני רק זזה ונופלים עלי חפצים מכל הכיוונים.

סגור לתגובות.