כיצד לזהות אספנות כפייתית? סוגי חפצים ואיסוף

pinuypinuypic

האם גם אתה נתקלת בבעיה של איסוף כפייתי? מדוע קשה לבצע פינוי אספנות כפייתית באופן עצמאי? למה חשוב לוותר על "עשה זאת בעצמך" ולמצוא חברת פינוי מקצועית אשר תסייע ללא מעט אנשים להשיל את האבן הכבדה מהלב? אנשים שמהותם אספנות כפייתית, מבקשים את הסיוע אך לא יודעים למי לפנות. כך גם בני המשפחה שלהם, אין ברשותם את הכלים כיצד להפסיק ולאגור עוד כיסא, שולחן ישן או אפילו כמות אדירה של ספרים ושאר חפצים. אז כיצד מזהים אספנים כפייתיים? אספנות כפייתית מקורה במגוון רחב של תופעות איסוף ואגירה בתוך הבית. מדובר בלא מעט פריטים או מוצרים חסרי ערך או שימוש שמחכים למישהו שיידע לעשות את העבודה, לפנות את החפץ הן מהבית והן מליבו של האגרן הסובל מהבעיה.

ניירות , מוצרי חשמל ואפילו מזון

איסוף של ניירות וכמה שיותר. אספנות אובססיבית של עיתונים ומגזינים שטרם נקראו. איסוף בלתי פוסק של מכתבים, מסמכים אישיים ואפילו פתקים גדולים כקטנים. אי אפשר להיפטר מזה, אלא אם פונים לגוף שיש לו את הכלים "לשכנע" את האנשים שגרים בבית כי עדיף להם ללא אותו חפץ. אגירה בלתי פוסקת של מוצרי חשמל ולא משנה כמה וכיצד, מוצרי חשמל ביתיים שאין להם שימוש, איסוף קפדני מפחי אשפה וכמובן- גם כאן, שימור ואגירה ללא מטרה. בנוסף, אפשר לדבר על תופעה של מאסף מזון. שמירה של כל מזון לסוגיו ללא כל מגבלה- "למקרה שלא יהיה". רכישה מוגזמת של קופסאות שימורים, בקבוקי מים, מזון קפוא לרבות מזונות רכים כמו גבינות, בשר, דגים ועוד. לרוב אספני מזון, הינם אספנים אשר סבלו מחסך כזה או אחר שמקורו אפילו בשואה. תחושת איום של קיום יומיומית, זה למעשה דבר המוביל לאיסוף שלא בשליטה. איסוף של מוצרי מזון למקרים קשים אם יהיו בכלל.

אספנות כפייתית של מוצרי פלסטיק

בין כל שאר החפצים אותם נוהגים לאגור לביתם, מדברים גם על איסוף קיצוני של מוצרי פלסטיק שונים. אין להם ייעוד כמו לכל שאר החפצים והם משמשים אך ורק לצרכי אגירה. שקיות ניילון גדולות שקיות מרכולית ישנות, בקבוקי פלסטיק, קופסאות ישנות של אוכל ו אפילו כלי ריהוט שמקורם פלסטיק. לרוב, את הדברים הללו הם אוספים מפחי האשפה האזוריים המהווים עבורם "קרש קפיצה" להגדלת האיסוף והעלאת מצב ההזנחה עד למצב של סכנה תברואתית.

אספנות כפייתית של מוצרים "מחוץ לתחום"

קוראים לזה מקרים חריגים, איסוף כפייתי של גללי צואה. כן, שמעתם נכון, גללים  השייכים לחיות ואינם מפונים מהבית. יש מקרים אף קשים יותר הבאים לידי ביטוי ביציאת האגרנים לרחוב והבאת גללים של חיות מחוץ לכותלי הבית אל תוכו.  כמו כן, אגירה של בדלי סיגריות לרבות פרטי לבוש השייכים לבני המשפחה ואין בהם צורך עוד.

קווים לדמותו של אספן כפייתי

  1. אגרנים מודעים למצב שלהם, הם מודעים לבידוד החברתי ולהתמסרות לחפצים שיש מסביב.
  2. לרוב, הם אוספים פרטים חסרי ערך או שימוש. חפצים מגוונים לא בחירה או מיון כזה או אחר.
  3. ביתו של האספן או האגרן משמש קרקע בטוחה למזיקים, מכרסמים ומציג ריקבון בכל מקום לרבות בארונות שהם לא בהכרח מצויים במטבח.
  4. ריח קשה ביותר המלווה בגזים שונים.

האם חלמת לסייע למישהו אהוב ולא ידעת מהיכן להתחיל? חברת פינוי דירה בהנהלת שי שטיקגולד תהווה לך את הפתרון הנכון לדרכי פינוי פסולת בדרך היעילה ביותר. כאן המקום להשאיר פרטים ואחד מאיתנו ישוב אליך במהירות האפשרית.

תגובה אחת בנושא “כיצד לזהות אספנות כפייתית? סוגי חפצים ואיסוף

  1. ליטל שוורץ

    אני לא מאמינה! חשבתי שהמקרה של סבא הוא הגרוע מכולם. המקרים הזוועתיים שכאן מראים לי שהמציאות עשוייה להיות קשה אף יותר. אבל זה ממש לא מפחית מחומרת המצב בדירה של סבא. אני הרבה חושבת יחד עם נכדים נוספים ואכפתיים שלו מה אפשר לעשות. הוא באמת מתרחק מחברה והוא מסתגר בתוך עצמו. ואנחנו? מתגעגעים כולם לסבא העליז והחביב שהיה לנו. דיייי! האם יש מה לעשות בכלל? איך אפשר לשכנע אותו לפנות את הבית. מה יוכל להועיל. ואיך אפשר לגרום לו להביא מפני דירה מקצוענים לבית?

סגור לתגובות.