הקשר בין בעיות כלכליות לבין אגרנות או אספנות כפייתית

pinuypinuypic

רוב האנשים קונים דברים, כולם מונעים מחומר ומאידך, אצל אגרנים זה קצת אחרת. הם קונים כל דבר וכך גם משלמים את היקר ביותר. הם גם קונים את המוצר וגם קונים את מקור האחסון וכך  הופכים את האגרנות לא רק לבעיה מסכנת חיים אלא גם לבעיה כלכלית קשה. איך אפשר להיפטר מזה ? יותר מ4 אחוז סובלים מבעיה של אגרנות כפייתית ומאידך יש לא מעט אנשים שאינם מוגדרים אגרנים אך לא רחוקים משם.

כמה עולה לתחזק אגרנות או אספנות כפייתית ?

 

אנשים קונים הכול מהכול ומאידך אגרנים תמיד ישלמו את המחיר היקר תרתי משמע. הם לא זורקים שום דבר וצריכים המון ארונות, קופסאות, מגירות שגם הם עולים לא מעט. זה בא לידי ביטוי בהשכרת שטח לאחסן דברים, בבניית חדר נוסף וכל מיני מרכיבים שעולים לא פחות מאשר החפץ עצמו. "מה לא עושים בשביל לשמור על החפץ", אומרים וממשיכים לאגור בדרכם מכל הבא ליד. התירוצים הנפוצים של האגרנים קשורים לעניין של "אולי פעם אזדקק לזה". הם שומרים את זה לאחד הימים אם יהיו כאלו. רוב האגרנים סובלים מאי סדר, לרוב, הם לא זוכרים איפה הניחו את החפץ, אפשר להבין את זה. מרבה חפצים, מרבה דאגה. נוכח העובדה כי אינם מוצאים את החפץ, הם ישר מתקשרים לאחד מתוכניות ערוץ הקניות ורוכשים לעצמם מוצר זהה נוסף. הם לא שוברים את הראש, כמה שיותר חפצים. אם חשבתם שמדובר רק בחפצים שהרי שגיתם, הם לעיתים שוכחים או לא מודעים לתשלום חשבונות, כי בינינו? " הם לא זוכרים איפה שמו את זה". בקשות התשלום מצטברות ומביאים איתם לעיתים קרובות את התשלום השוטף כולל קנסות.

חובבנים? אספנים או אגרנים?

 

יש הבדל בין אגרנות לבין אספנים או חובבנים ומאידך, ההבדל לא כזה  גדול כאשר קיים דיבוק חזק לרכישה. עשרות בגדים עם תווית רכישה, מגוון של מוצרים שונים והכול על פי רכישה המאיימת על חשבון הבנק והיכולת להסתדר כלכלית. אי טיפול ותשומת לב, לא ממש יכולה לסייע ואף להחמיר את המצב, כך למעשה הולך הכסף לדברים הלא נכונים והאגרן נותר חסר כול ובעיקר רווי חפצים בלתי נצרכים. אם תראו המון כרטיסי אשראי, זה כבר ייתן לכם את הסימן כי אכן מדובר באספן או אגרן. הטבות בחניות, מבצעים והעיקר שהכרטיס לא "יצעק הצילו". הם מחלקים את הרכישות בין הכרטיסים וכך למעשה מסתירים את הרכישה האובססיבית.

איך אפשר לטפל בזה?

ראשית, לקצץ בכרטיסי האשראי וכמה שיותר מהר, כמה שיותר כסף נזיל ופחות כרטיסים. הגדרה של תקציב מסוים כאמור, כל שבוע סכום מסוים. שינוי אופן הרכישה כלומר, יכולת לחסוך כמה שיותר. פחות טיולים סביב מרכזי קניות, זה מגרה את העין, הכיס והלב. ניצול נכון של ביגוד וחפצים בבית לרבות הנחת חשבונות ותשלומים במקום נראה לעין. על כל פריט שנרכש, אחד נמסר או יוצא בכל דרך. אפשר גם לתרום. כך למעשה עוצרים או ממתנים שלא ביודעין או ביודעין את האגרנות המשתלטת על החיים. מיון של פריטים ופינוי בכל זמן מסוים.

לכל דבר יש סוף טוב – המלחמה באגרנות

 

הדברים התאפשרו, לאט ובזהירות תוך זמן מסוים היה ניתן לראות את התוצאות בכל ההיבטים לרבות בהיבטים הכלכלים. אין יותר רכישות ספונטניות, אין עצבים ובטח שלא לחץ. שיפור במצב הכלכלי, מצב רוח טוב יותר, אופטימיות והכול תחת משב רוח בריא.

אם אתם זקוקים לעזרה , טיפים או עצות נוספות שמקורן פינוי דירה או פינוי אגרנות כפייתית, נשמח להשלים את מה שהתחלנו.

 

לשירותכם בכל עת

המובילים בפינוי.

 

 

.

תגובה אחת בנושא “הקשר בין בעיות כלכליות לבין אגרנות או אספנות כפייתית

  1. רונית בר

    אח שלי סובל מאגרנות כפייתית, כך שאני מכירה מקרוב את הבעיה. הוא כבר שנים נמצא בחובות, למעשה הוא על סף תהליך של עיקול כיוון שהוא מזמן כבר לא שילם את החשבונות. כל זה לא מפריע לו להמשיך כל הזמן לקנות דברים חדשים. הוא לוקח הלוואות, והוא נעזר בנו. ברור שזה נטל כלכלי מאוד כבר על כולנו, ואנחנו כבר לא יודעים מה לעשות כדי לגרום לו להפסיק עם ההרגלים הנוראיים האלה.

סגור לתגובות.