איך מצילים את הנכס ? פינוי תכולת ירושה של אגרן כפייתי

pinuypinuypic

כל כך הרבה מקלטי טלוויזיה, עגלה של סופר ישנה? סלסילה שבורה, דיסקים, המון דיסקים, מישהו כאן אהב מוסיקה. אוסף של תקליטים שבורים עם נגן שעבר זמנו? כשנכנסים פנימה חושבים שכול האיסוף הזה מקורו באיסוף "וינטג'. זו בהחלט דרך טובה להגיד "לא, זה לא אגרנות, הבן אדם שחי כאן היה אוהב לאסוף חפצי אמנות". כך לפחות חשבה משפחתו עד אשר זימנה שירות פינוי דירה כך היה אפשר  "לקרוא את זה נכון" , להבין ולא להתבלבל בעניין של פינוי תכולת ירושה רגיל. מי שחי כאן רצה שאנשים סביבו יבינו שהוא בסך הכול "אספן" והוא? הוא מבחינתו הסתיר את בעיית האגרנות היטב. הכול היה כמו משרת את המטרה, עד ליום הפטירה ומה שקרה במעמד קבלת הירושה, זה כבר עניין אחר.

איך אפשר לנקות את זה???

במעמד קבלת הירושה, המשפחה שמחה למכביר, לאחר שהתגברו על הכאב ולו במעט, החליטו לגשת "לנקות לבד". הם רצו להיכנס לבית הישן, לנקות ואז להשכיר את הדירה למישהו אחר. אבי המשפחה לא נפטר בבית, הוא חי שנים בבית אבות כך שהם לא באמת ידעו מה מצפה להם. מה באמת זוכרים מאנשים שנפטרים או מחפציהם או מקום המגורים הישן? לכולם יש את הכמיהה הזו להיזכר בשיר "בית אבי", המתאר את הבית הישן והטוב ואת הדמויות הצוחקות והבריאות. כאשר פקדו את הדירה חשכו עיניהם, החלום נגוז וצער מילא את ליבם. "מה נעשה"???? "אין מצב שאפשר לנקות את זה לבד, איך ,מה "? כל כך הרבה מילים עפו להן באוויר וההלם היה גדול כי בינינו? לא מצפים לזה אף פעם עד שלא רואים בעיניים ואז אוסף של מילים כמו מבלבלות נוכח השוק הגדול המציף."מתי ננקה, איך ננקה, איך , לאן נזרוק את כל זה, אין כאן מעלית". אלו הן רק חלק מהאמירות והמחשבות שרצו באותו היום. הכול היה כל כך מפחיד וכל כך מאכזב עד שתשובה אחת הגיע מעצמה והקלה על הפחד והלחצים. קוראים לזה פינוי דירה מקצועי.

אפשר גם אפשר לפתור את זה

צוות מומחה פינוי דירה הגיע לשם בזמן, הוא הביא איתו את ההוכחה שאי אפשר להתגבר על מטבח עמוס בתיקנים לבד. חמש שנים של אוכל מעופש במקרר שלא עובד? חומרים, נוזלים וכל מיני שהפכו כמו אבן, חולדות, נמלים בכל מקום. מתוך כל זה עדיין מעיב לו הרגש והזיכרון של תמונות הילדות שבצבצו מכל מקום. הם לא באמת יכלו לעשות את זה לבד. שירותי פינוי דירה מקצועיים שמקורם ברגש ויכולת קודם כל, "להסתיר את הכאב" מדורשי השירות. לקחת את כל התמונות המזכירות כי "פעם היה כאן בית מגורים", לאסוף מסמכים, דברים בעלי ערך סנטימנטלי ועוד. זהו,  עכשיו אפשר להפיך בבית חיים מחודשים. לפני הכול, המטרה היא להפוך את הבית לבעל ערך, בית שיהיה ניתן לגור בו ולהשכיר אותו מבלי לזכור מה היה שם קודם לכן. להשיג את המטרה מבלי להסתבך בפעולות עצמאיות שאינן מנוסות- כאמור השלכת פסולת מתחת לבלוק וכד'.

איך כמה ומתי?

אמינות, זה שם המשחק, חברה מוכרת בשוק, בעלת המלצות למכביר, אחת כזו שלא תתפתה לעבוד ללא כללי אתיקה מקצועית של פינוי. חברת פינוי אשר סניפיה מדברים בעד עצמם, צוות פינוי דירה בכל מקום ובכל זמן,צוות שלא פעם מציל רבים וטובים מבחירות אחרות שנבחרו חיפזון.  לא מעט סניפים של פינוי דירה. את העלויות אפשר להשיג לאחר שקובעים פגישה, למעשה, גם בסיפור הזה- פינוי דירה או פינוי תכולת ירושה, בודק את זירת הפינוי ורק לאחר מכן, מעניק הצעת מחיר לצד אחריות מלאה והתחייבות בכתב.

מגוון של שירותים תחת קורת גג אחת

ככה זה כשבוחרים מומחה פינוי דירה שמקור תפקידו הוא גם לבצע הרצאות מול משרדי הרווחה. מגוון של תשובות וסיוע מלא לשירותי הרווחה המתקשים להתמודד עם הבעיה בזמן אמת. מה עושים? כיצד מפנים? מה ההבדל בין אגרן לבין פינוי דירה של ירושה? למה להסתבך בשאלות או בתרחישים שאי אפשר לצאת מהם כשיש שירות המשלב בתוכו כלי עבודה מותאמים למשימה, סימון הפינוי מראש, אמינות, אנשי צוות מנוסים. המשותף לכל הדברים יחד הינו מרכיב האמינות. מתי זה מסתיים ומתי זה מתחיל? האם יהיה אפשר לקבל את מספר האנשים , הכלים וההבטחות בפועל? כשיש פינוי דירה או מומחה פינוי דירה, הדברים יכולים להראות קצת אחרת. אשפה מתוך לבית? אולי פינוי רגיל נראה פשוט ומאידך, השלכת פסולת באתרים שאינם מורשים עלולה להוות סכנה לכל דורש שירות. צוות פינוי לקח איתו את כל מה שהבטיח, הוא היה שם בזמן ובמקום הנכון וביצע את הפינוי תוך שבוע מיום ההבטחה. זהו, השאלות לא עלו יותר, עכשיו היה אפשר להגיד שהנכס הזה עוד יגיע לגדולות.

אז אם גם לכם יש דירת ירושה גדושה בדברים, נגעים, או פינויים שיפתיעו גם אתכם, חשוב להשאיר את זה בצד ולהתקשר מיד לצוות פינוי דירה. הוא כבר יידע כיצד לפתור לך את הבעיה.

2 תגובות בנושא “איך מצילים את הנכס ? פינוי תכולת ירושה של אגרן כפייתי

  1. ליטל שוורץ

    באמת קשה להאמין שהנכס הזה שווה משהו. אפילו אם נרצה חהעמיד למכירה או להשכרה את הדירה של ההורים, אין מי שיהיה מוכן להיכנס ולראות אותו בכלל, אני אישית כשאני מכנסת לבניין כבר מרגישה את הריח החנוק ואת האבק הדחוס בחדר המדרגות. אני בטוחה שאם נרצה להעמיד את הדירה להשכרה נהיה חייבים לפנות אותו. אבל כל עוד ההורים שם ואין להם שום רצון ושיתוף פעולה איתנו, איך אפשר לקדם את רעיון הפינוי. אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי בזה! ההורים שלי אנשים טובים, באמת לא מגיע להם לגור בגהינום כזה…אנא! עצה.

  2. אבי מנדלבאום

    עד כמה שאני הבנתי, פינוי ירושה של אגרן כפייתי זה שילוב די שכיח בקרב משפחות של אגרנים כפייתיים, פשוט בגלל שרוב האנשים שסובלים מהבעיה הם אנשים בגילאים מבוגרים מאוד, ובמרבית המקרים, ללא טיפול ותמיכה משפחתית, הבעיה אינה נפתרת עד מותם. פינוי ירושה של אגרן כפייתי היא משימה מורכבת ברמה הפיזית, אך הרבה יותר פשוטה ברמה הרגשית, מכיוון שאין עוד את ההתנגדות של האגרן הכפייתי. כשאני ירשתי את דירתו של אבי שסבל מהבעיה, זה היה אמנם אחרי שנים של מאבקים, מריבות ותסכול אין סופי, אבל יכולתי לגשת למשימה בקלות רבה יותר. במהלך חייו של אבי עוד ניסינו לדבר עם חברות פינוי כדי לפנות את הדירה, ובסופו של דבר חזרתי לשי פינוי דירה שנראו לי המקצועיים ביותר, ואכן לא הכזיבו, פינוי את כל ערימות הפסולת מהדירה, ניקו אותה ואפילו ביצוע חיטוי עם כלור בכל פינה בדירה.

סגור לתגובות.