איך לא להיקבר בחיים – פינוי אגרנים כפייתיים בהוד השרון

pinuypinuypic

יש כל כך הרבה אנשים המגלים דבקות בהפרעות כאלה ואחרות והם אינם מקבלים טיפול הגון. ההנחה הרווחת היא ללכת לטיפול ובזה הכול ייגמר. הכול טוב ויפה עד שנכנסים לעולמם של אותם אגרנים כפייתיים שממענים להיפרד מהחפצים הפחות נדרשים. בשביל אגרנים כל דבר נחשב יקר, לא משנה אם זה חפץ שבור או מסכן חיים, אבוי למי שישליך להם את החפצים ללא ידיעתם. יש לא מעט סיפורים עצובים של אגרנים אשר חוששים מאנשים שאהבו עד לזמן מסוים, מכאן, שהטיפול באגרנים והיחס האישי, אמור להתבצע הרחק ממישהו שהיה עד כה קרוב, זה מה שיעניק לאגרן את חופש הבחירה והיכולת להירפא מהבעיה בסופו של דבר.

להתייחס אליהם בכפפות של משי

אגרנים לא יכולים בלי הספל השבור, הם גם לא יכולים בלי סלט הירקות ששוכב לו במקרר ומעלה עובש. אם תשאלו אנשים שעברו את השואה או יותר נכון תשבו עם ילדיהם, הם יספרו לכם על תופעות אגירה מחשש "שלא יהיה" , זה מה שנקרא לאגור למקרה חרום- כאמור, ניצולי השואה אוגרים הכול מהכול ללא אבחנה והכול בצל הטראומה שחוו. האם אי פעם הם יוכלו להפסיק את פעולת האגירה? יש כמה כללים שחשוב לדעת לפני שפונים אל ליבם של האגרנים ולשם כך יידרש מכם לפנות לחברת פינוי מקצועית אשר תסייע לכם בפינוי הפיזי ותוכל להעניק לכם כלים נכונים ובטוחים כיצד לגשת לליבו של האגרן ולא רק אל חפציו.

לבחור נכון – חברת פינוי מקצועית

חברת פינוי דירה בהוד השרון זה הדבר הראשון שיידרש מכם לחפש. כמה שיותר קרוב למקום מגוריכם. כמו כן חשוב לוודא האם יש לה ניסיון בתחום של פינוי אגרנות כפייתית. לצד היכולת של פינוי החפצים מהמקום, האם המפנים מתנהגים באדיבות ומכירים ברגישות הנושא? מה על כלי העבודה והחפצים המלווים את הפינוי ומשמשים את המפנים המקצועיים? האם הם בטיחותיים ודיסקרטיים? אלו הם למעשה הדברים היותר חשובים כאשר בוחרים חברת פינוי שתבצע עבורכם ועבור מי שאתם באמת אוהבים את הפינוי הנכון.

2 תגובות בנושא “איך לא להיקבר בחיים – פינוי אגרנים כפייתיים בהוד השרון

  1. רונית בר

    פינוי דירות של אגרנים כפיתיים היא אכן עניין מאוד בעייתי. הרבה מחברות הפינוי לא כל כך מבינות את זה, אבל העבודה שצריך לעשות היא לפעמים יותר פסיכולוגית מאשר פיזית. צריך לבצע את התהליך עם המון המון רגישות, כדי שהאגרן הכפייתי ירגיש שהולכים לקראתו ולא נגדו. באמת צריך, ממש כמו שכתבתם, להתייחס אליו בכפפות של משי, כדי שהוא לא יהיה מתוסכל וכדי שהוא יהיה מוכן לשתף פעולה לאורך כל התהליך של הפינוי.

  2. אבי מנדלבאום

    מהניסיון שלנו, בני משפחתי ואני, פינוי של דירת אגרן כפייתי הוא דבר בלתי אפשרי ללא שיתוף הפעולה של האגרן עצמו, ובמקרה הזה אבי. הרי במשך מספר שנים בהם סבלנו מבית עמוס בערימות של פסולת מקיר אל קיר, חשבנו לא פעם אחת לפנות את הדירה, אפילו בעצמנו ולסלק את הרעה הזאת מחיינו, אלא שכל מי שחי עם אגרן כפייתי יודע שאפילו לגעת בחפצים, שלא לומר להזיז אותם ממקומם, יכול להוביל להתרעמות חסרת פרופורציות של האגרן הכפייתי. כך זה היה עם אבי, וכך גם הבנו שפשוט אין סיכוי לבצע את הפינוי מבלי הסכמתו של אבא. ההבנה הזאת גרמה לנו לרדת בכלל מכל הנושא של הפינוי, עד שזיהינו איזושהי מוכנות מצידו, הגברנו אותה באמצעות שורה של מפגשים עם פסיכיאטר ופסיכולוג, ובסופו של דבר הצלחנו להביא אותו להסכמה. חברת הפינוי עצמה סיפקה לנו את כל התמיכה, לרבות בצורה הרגישה של הפינוי, ובזה תרמה מאוד להצלחת המשימה.

סגור לתגובות.