איך אפשר לפתור את זה? פינוי דירות אגרנות כפייתית

pinuypinuypic

חדרים סגורים, לכלוך בכל מקום ובכל נקודה המעיבה על החיים. מצב תברואתי מהירודים ביותר, זה למעשה תיאור חלקי למצב של אגרנות כפייתית. השוק מוצף בלא מעט  סיפורים שמקורם באיסוף חפצים ללא סיבה-  לפחות בעיני האנשים הנורמטיביים.  מבחינת האגרן, כל ציוד חשוב והחיים בלעדיו הינם בלתי אפשריים. זה המצב וזה הקושי המתגלה לא פעם אצל האנשים שמנסים לסייע לאהובים עליהם- אנשים שלקו בתופעת OCD כאמור- תסמונת או אובססיה שמקורה באספנות יתר אך לא רק. אם תשאלו את האנשים הללו, הם יספרו לכם שזה כאב אכילס שלהם, הכמיהה הגדולה שלהם קשורה בעזרה למי שהם אוהבים, ביכולת ובידיעה כי תינתן להם ההזדמנות לישון על מצע של ניקיון בקרוב. סיפורים חוזרים ונשנים של ניצולי שואה שכל מה שנותר להם מתחיל ונגמר בחפץ אחד שהביא איתו עוד כמה, אנשים שחוו טראומה ועוד כל מיני סיפורים המופיעים לא פעם.

תמשיכו לקרוא את זה

אם לא תמשיכו לקרוא את זה, לא תדעו מה מחכה לכם בפינה, מה שאתם צריכים זה לא מישהו, אלא משהו אחד גדול שמבין במרכיבי סילוק אגרנות כפייתית. כן, שמעתם טוב מאוד, אפשר לסלק את האגרנות וזה לא קורה רק בהזזת פסולת ממקום למקום אלא הרבה מעבר. פינוי מקצועי מקורו באלמנטים רגשיים מכיוון שאגרנים "אוהבים" את הדברים שלהם ותפקידכם להצליח לגרום להם לוותר ולבחור מושא אהבה אחר. מדוע לא הצלחתם עד כה? הרי אתם הקרובים ביותר לאנשים הללו, התשובה לכך פשוטה וברורה, אנשים קרובים מתקשים להיפתח לצדם של אנשים קרובים. כמו בסיפורי זרים, הם מעדיפים מישהו שיוכלו לספר לו על הכול, מישהו דיסקרטי, מישהו "שלא יגלה לכם" מה באמת קורה. מעבר לכלי שינוע מצוינים, ידע מדהים, אמינות ועוד דברים שבגדר של "הכול טוב ויפה", על הרגש אי אפשר לוותר בשום אופן והוא הכלי החזק ביותר שבלעדיו שום פינוי לא יוכל לצאת לפועל. תארו לעצמכם מצב בו אתם משאירים את האדם היקר לכם מכול בידיהם של מקצוענים שרוכשים את אמונו ומשם הדרך לפינוי ולחיים חדשים קצרה ופשוטה. בלי חופשים מיותרים, בלי דאגות ולילות מדרי שינה ובעיקר עם שאיפות לעתיד טוב יותר. זה יכול לקרות, השאלה במי אתם בוחרים לבחור, למי אתם נותנים את האדם היקר לכם ביותר.

איך, כמה ולמה

אם כבר השכלתם להבין שזה מה שאתם צריכים, תוכלו להשיג את זה בתיאום אחד או בטלפון אחד, מוצר שהוא מותג יימצא בכל מקום ללא כל בעיה. אינטרנט, מדיות חברתיות, מידע המועבר מאוזן לאוזן ועוד. זהו למעשה סימן ההיכר של מומחי פינוי דירה המקלים על האנשים לבחור בהם בלחיצת כפתור אחת. עלויות, עלויות הן דבר לא פשוט, הן יכולות להיות פשוטות אם תספקו להן את כבודן, אז מה עושים? איך קובעים מחיר שמתאים לכל הצדדים? נותנים לאותם צוות פינוי דירה לבוא ולבקר אתכם במקום הפינוי ורק לאחר ביקור מעמיק ועדין, לאחר שיחה עמוקה עם האגרן וקבלת "אישור פעולה", רק אז, לבקש הצעת  מחיר. האם להקדים את המאוחר לפני המוקדם או את המוקדם לפני המאוחר? זה לא משנה, כל עוד הדברים מתרחשים על פי סדרם.

איך הכול עומד להתחיל אם בכלל?

אם הייתם בעניין של רכישת חפץ מוגמר, הייתם מחפשים כמה דברים.  אחריות, חומר גלם טוב ובעיקר הבטחה שאם אתם מניעים אותו ממקום למקום, הוא יוותר שלם. כללי המשחק משתנים כאשר מדברים על מוצר שאיננו מוחשי כמו שירות של פינוי דירה או פינוי אגרנות כפייתית. כאן תדרשו לחפש דברים אחרים שכבר צוינו והועלו במאמר הזה. יש נגזרת של תכונות החל מאמינות שהיא בעצם שורש של אמון. האגרן רוצה להאמין במישהו וכך גם אתם, זו נקודה ראשונה, אחריה תבואנה נקודות כמו רגישות, פתיחות וכולן קשורות באותו אמון המדובר מתחילתו וסופו של מאמר זה. רק לאחר תכונות אלו , ייפתח האגרן בפני העולם- העולם? הכוונה לאותו מומחה פינוי דירה על כל צוותו. מרגע ההסכמה, מבינים שהאמון כבר שם, עכשיו, נשאר רק לדבר על ההיבט הטכני. מנוף המגיע לכל מקום, אישורי חנייה במקומות בהם יש איסור, אישורי השלכת פסולת עם רשויות, אישורים ממי שצריך, מיון נכון של חפצים, חומרי ניקיון וחיטוי ייחודיים ובטיחותיים וצוות מיומן על פי כל הכללים. כשיש את זה ויש את הלב, אפשר להוציא לפועל פינוי שעיקרו, אגרנות כפייתית.

2 תגובות בנושא “איך אפשר לפתור את זה? פינוי דירות אגרנות כפייתית

  1. ליטל שוורץ

    באמת חבל על הימים. הסיוט הזה יכול להיות מאחוריכם בקרוב ממש. כל שעליכם לעשות זה להביא את בן המשפחה למטפל נפשי שיעזור לו לרפא את הנפש שלו ולהתגבר על ההפרעה הכפייתית הזו שמשתלטת לו על החיים, ואז יהיה אפשר לחשוב על פינוי של הדירה ועל ניקוי יסודי. בטוח שהאגירה הזו משפיעה על כל החיים לו ועל היום יום וכל ההתנהלות. אל תתנו לו לסבול כל כך הרבה. טפלו בו. למרות כל הקושי בסוף הוא עוד יודה לכם על כך.

  2. רונית בר

    אני מכירה טוב מאוד את המצב שאת מתארת… הבית של אבא שלי מלא בחפצים מיותרים כי הוא לא מפסיק לאגור אותם. גם כשחסמו לו את חשבון הבנק, הוא התחיל לאסוף חפצים מהזבל… כל הבית הפך להיות מזוהם ומסריח, החלונות חסומים לגמרי וכבר ממש אין אוויר. הלוואי שנוכל לקבל עזרה מקצועית, אנו חושבת שצריך לשלב פינוי עם טיפול פסיכולוגי. הבעיה היא הוא לא מוכן לקבל שום עזרה, אז אנחנו ממש אובדי עצות למול המצב הזה.

סגור לתגובות.