אגרנות יתר של חפצים בהוד השרון

pinuypinuypicאורן (שם בדוי) גבר בן 38 הגר בבית של שלושה חדרים עם ילדיו ואשתו, לאחרונה עבר דירה מהבית הישן ומצא כי הוא לוקח עימו את כל החפצים הישנים. אז למעשה הבינה בת זוגו כי יש כאן בעיה, היא ביקשה ממנו לזרוק אך הוא בשלו, סירב להקשיב ולא היה מוכן לוותר על שום חפץ. לא משנה שרכש יותר מעשרה מכשירי מיקרוגל, לא משנה שרכש יותר מארבעה מקלטי טלוויזיה, מבחינתו, חשוב לקנות, "שיהיה זה לא מזיק" היה אומר. אשתו לא הבינה ואימצה יחד איתו את גישת "שיהיה" עד שהבינה שאי אפשר להמשיך בצורה הזו. חפצים על גבי חפצים, עוד חדר ועוד ארון ואז אפילו השכרת מיקום אחסון נוסף, הרבה מעבר למה שיש כבר בבית. כשרצה לפלוש לחדרי הילדים ולאחסן גם שם דברים, אמרה לו "עצור, עד כאן". היא פחדה שיפגע במרחב המחייה של הילדים, היא פחדה ששם יגמרו החיים. "אתה צריך עזרה, אני באמת אוהבת אותך" אמרה לו בעדינות והוא ענה לה בשקט, "אין לי מושג מאיפה מתחילים".

איך מוצאים עכשיו עזרה?

הם החלו לחפש יד מסייעת, אורן חשש מאוד, הוא לא רצה שידעו על כך, אחרי הכול, הייתה לו משרה בכירה ביותר בחברת אינטרנט מוכרת מאוד. אז אחד הציע חינם, אבל אז, משהו לא הסתדר, יותר מדי ורוד בשביל להיות אמיתי, כמה יעלה הפינוי וכמה יעלה החינם אם בכלל? זה השאיר אותם שם בדיוק חצי דקה עד שעברו אל המפנה הבא. פינוי אגרנות כפייתית בהוד השרון או פינוי דירת אגרנים ביהוד, שונה בתכלית השוני מהליך של פינוי רגיל. המפנה שבחרו סיפר להם שיש לו הרבה שנות ניסיון, הם הקשיבו והנהנו קלות בראשם. ברגע שדיבר על הרצון שלו לצור אמינות, הרימו גבה וחיכו להמשך. הוא אמר להם שהוא לא רוצה להקרין את זה, הוא רוצה שירגישו את זה כי אמינות זו תחושה, זה רגש, אם זה שם הכול שם. "אז נכון שאני יכול להקסים אתכם ולהסיח דעת ומאידך התוצאה היא הלב ושם אי אפשר לשטות באף אחד. אז הבינו שזה האדם בשבילם. לא צריך כלים מפוארים, לא צריך תכונות של מפנה, לא צריך חינם, הם מוכנים לשלם!! צריך רק אמיתות , כנות והתייחסות למקרה מהמקום הקרוב , הרגיש ביותר.

מה היה לו להציע?

אורן לא וויתר, הוא עצר אותו  עשרות פעמים והמפנה בשלו, המשיך, היה קשוב, למעשה, הוא היה חבר. הם החלו לשבת יחד, למיין לאט ובכבוד הראוי כל מוצר ומוצר. "אתה זורק את זה"? צעק לעברו והמפנה החייכן ענה לו , "נראה לך, אפשר למכור את זה ולקבל לא מעט כסף". זה הרגיע אותו, הוא הבין שהחפץ שלו עומד לקבל את הכבוד הראוי, אף אחד לא עובד עליו. מפעם לפעם, המשיך  אילן לשבש את הפינוי ושוב, נתקל בנחישות המפנה להיות שם, אילן  ניסה את גבולותיו של המפנה, אבל אז, גילה שללבו אין גבול. מפנה טוב, זה מפנה שנשאר , שעוזר, שנפגש איתך ברחוב אחרי כמה שנים ואתה פשוט, זוכר את הכול. הם סידרו הכול ומיינו בקפדנות, לפחות את השלב הזה עברו. אחר כך, החל שלב המסירה, התרומה, המכירה. אורן היה שם בכל ההליך, הוא אפילו יצר את המשא ומתן בעלויות מכירת הרכוש. האמון והרגש גרמו לכך כי הפינוי יקרום גידים וחיים חדשים יתחילו בבית. הנה, עוד רגע, החיים עומדים להשתנות לתמיד והם שם, מחכים לטוב ביותר להתרחש.

חזון של מפנה

המפנה, הוא רואה אנשים אחרי שנים שלא ראה, נתקל בהם במקרה והם זוכרים אותו, כן, כמו אילן, יש רבים וטובים שזוכרים את הפינוי ההוא. הם לא זוכרים את הכלים, לא את המחיר הזול, אפילו לא את החינם תמורת התכולה, הם בעיקר זוכרים חיוך, עיניים בורקות ובעיקר מישהו שמגיע בשביל לעזור. יש עוד לא מעט סודות באשר לנישת הפינוי ומאידך, "הסוד הגלוי" ביותר הוא הרגש. אילן צלח את הפינוי, הוא פצח בחיים חדשים וקיבל את משפחתו חזרה, מישהו הגיע, פינה לו את הבית, לא שפט אותו, לא ביקר אותו ובטח שלא בייש. הוא הבין אותו, שמע את הקצב וכך צעד בצעדיו שלו. התוצאה? חיים חדשים.

כמו כולם, בתחילה תחפשו אחר המחיר הזול , אבל אחר כך, תישארו בגלל הרגש.  מוכנים? צוות מומחה פינוי דירה מחכה לאות הפתיחה.

תגובה אחת בנושא “אגרנות יתר של חפצים בהוד השרון

  1. אבי מנדלבאום

    האמת שאני אוהב את הביטוי הזה אגרנות יתר. כשזה קרה לאמא שלי בשנות ה 60 המאוחרות לחייה, לא ידענו איך להגדיר את זה, וקראנו לזה אגרנות. מאוחר יותר הבנו שמדובר בהפרעה נפשית ידועה לגמרי, שנקראת אגרנות כפייתית, ואז גם התחלנו להתחבר לכל מיני גורמים שהציעו לנו פתרונות. בין היתר, הכנסנו את אמא לטיפול אצל פסיכיאטר, ואחרי כמה חודשים של מפגשים ביניהם, הצלחנו להביא אותה למצב של הסכמה לפנות את הדירה שלה. המזל שכולנו כבר היינו גדולים עם משפחות ובתים משלהם, ואמא חיה בגפה בכל מקרה. ללא ספק השלב של פינוי הדירה הוא השלב שהביא את השינוי המשמעותי, שהצליח לשנות משהו יסודי בכל התהליך, אבל די ברור לנו שבלי הטיפול הפסיכיאטרי, ספק אם כל זה היה מצליח. סתם משתף.

סגור לתגובות.