אגרנות כפייתית

pinuypinuypic

 

פינוי דירה

אחי אוסף מלא בקבוקי פלסטיק לבית מה עושים? 

אחינו אוסף מלא בקבוקי פלסטיק לבית, ניסינו כבר הכול, יש תחושה כי צריך הרבה  מעבר ואין לנו מושג מה לעשות. בכל פעם שאנו מנסים לעזור לו, הוא מתנגד ומתקפל לאחור. קרא עוד>

 

פינוי דירות

שאלות ותשובות בנושא אגרנות כפייתית  

שלום ,אנחנו המובילים בפינוי ואנחנו עוזרים למשפחות שמגלות קושי בלהשיב את החיים של יקיריהם למסלולם.אחי אגרן, איך עוזרים לאימא שלי שאוגרת מפחי אשפה? קרא עוד>

 

אגרנות כפייתית

איך משכנעים את אבא להפסיק עם אגרנות כפייתית?

יותר ויותר אנשים מנסים כמוכם, לבצע פינוי דירה של אגרנים מבלי לדעת מה עומד מולם. הם רוצים לראות את הוריהם בריאים, שלמים ובדיוק כמו פעם אבל ממשיכים ועושים את הטעויות הנפוצות ביותר. קרא עוד>

אגרנות כפייתית

2 טעויות שמשפחות אגרנים עושות

יותר ויותר משפחות של אגרנים מנסות לעזור ליקיריהם בפינוי דירה אבל נתקלות בקשיים גדולים. הם משתדלים ומנסים לעשות הכול אבל נתקלים במבוי סתום. קרא עוד>

 

מפנה תכולת דירות ברמת השרון

איך עושים פינוי דירה של אגרן?

פינוי דירה שמקורו אגרנות כפייתית מביא לא מעט אנשים הסובלים מאיסוף בלתי נשלט. שאלת השאלות הנשאלת לא פעם, האם אתם יודעים איך לפנות בית של אגרן כך שהוא לא ישוב לאגור בשנית? קרא עוד>

 –

מפנה תכולת דירות ברמלה

איך אפשר לעזור לאח אגרן?

אם הוא תקוע, אין לו מקום לזוז בבית ולא עושה כלום בנידון, יש מצב שאח שלכם או אבא שלכם אגרן. אנחנו מכירים את זה, שנים שאנחנו מחזירים את החיים של לא מעט משפחות למסלולן. קרא עוד>

מפנה תכולת דירות בגבעת שמואל

אבא אוגר עיתונים בבית מה עושים?

אבא שלנו אוגר עיתונים ללא הפסקה, זה התחיל כבר לפני כמה שנים שעוד גרנו בבית, מאז הדברים רק החמירו. מה עושים? איך עוזרים לו להפסיק? קרא עוד>

מפנה תכולת דירות ברעננה

מה גורם לאגרנות כפייתיית?

יותר ויותר משפחות של אגרנים נקלעות למצבים קשים של חוסר אונים נוכח העובדה כי האהובים עליהם אוגרים ללא הפסקה. הם מנסים לפנות את הבתים שלהם לבד ונתקלים בהתנגדות קשה מאוד. קרא עוד>

הכנת דירה למכירה

2 טעויות שמשפחות עושות עם אגרנים כפייתיים

יותר ויותר משפחות של אגרנים מגיעים כשהם במצוקה וחשש גדול למי שהם אוהבים. פתאום, באמצע החיים הם לא יכולים לבקר בחופשיות. קרא עוד>

 

agranut

אגרנות כפייתית – להבין את המשמעות

פעם, כאשר דיברו  על איש אחד שסבל מבעיה של איסוף יתר, לא ידעו לשים את היד ולהגיד כי מדובר במשהו חריג, מבחינת כל השאר זה היה תחביב.

 

קרא עוד>

yerushaאיך אפשר לפתור את זה? פינוי דירות אגרנות כפייתית

חדרים סגורים, לכלוך בכל מקום ובכל נקודה המעיבה על החיים. מצב תברואתי מהירודים ביותר, זה למעשה תיאור חלקי למצב של אגרנות כפייתית.

קרא עוד>

איך מצילים את הנכס ? פינוי תכולת ירושה של אגרן כפייתי

כל כך הרבה מקלטי טלוויזיה, עגלה של סופר ישנה? סלסילה שבורה, דיסקים, המון דיסקים, מישהו כאן אהב מוסיקה. אוסף של תקליטים שבורים עם נגן שעבר זמנו?

קרא עוד>

 

23אתם צריכים לקרוא את זה  – פינוי אגרנות כפייתית

ניסיתם  כבר הכול, האיש שאתם אוהבים בסכנה בריאותית קשה וזה כאילו שכולם מודעים לבעיה חוץ ממנו. אם אתם מזדהים עם הכתוב, חשוב שתישארו ותמשיכו לקרוא.

 

קרא עוד>

22כיצד לזהות אספנות כפייתית? סוגי חפצים ואיסוף

האם גם אתה נתקלת בבעיה של איסוף כפייתי? מדוע קשה לבצע פינוי אספנות כפייתית באופן עצמאי? למה חשוב לוותר על "עשה זאת בעצמך"

 

 

קרא עוד>

21כיצד לזהות דירת אגרן – פינוי דירה בכפר סבא

מישהו צעק לי "אתה לא יכול להיכנס לשם, לא תמצא ראש ולא רגליים". הוא המשיך להתעקש אבל אני מבחינתי לא שמעתי שום דבר, כאשר העזתי להיכנס לדירה, לא נבהלתי.

 

קרא עוד>

19כיצד עוזרים להורים להגיד שלום לאספנות? פינוי דירה בתל אביב

המון סיפורים עולים ומעלים מקרים בהם אנשים מתקשים להיפרד מחפצים ישנים. הרכישה כמו לא נגרמת ומאידך, הדברים הישנים  עדיין שם.

קרא עוד>

 

18ככה מפנים דירה  – אריזת ומיון תכולה בעת פינוי דירה לאגרן

שירותי פינוי דירה המורכבים מכמה אלמנטים ,עורכים בין מס' ימים עד שבוע לכל היותר. מאידך, מיון חפצים ואריזה שהיא חלק משירותי  פינוי דירה בכפר סבא, מדברים על כשלוש שעות אריזה ואפילו יותר.

 

קרא עוד>

17לדעת מה הוא באמת צריך- פינוי דירה לאגרנים  בתל אביב

איך תעזרו לאנשים שזקוקים לכם באמת? כיצד תדעו שהם סובלים מבעיה של איסוף ללא הגבלה? כרוניקה של איסוף בלתי נגמר.

 

 

קרא עוד>

16להציל חיים באמצעות פינוי דירה שמקורו אגרנות כפייתית

היי, זה שי, רציתי  לפנות אליכם בדרך האישית ביותר ולספר לכם מקרוב, כמה אני מודע לכאבם של אגרנים כפייתיים.

 

 

קרא עוד>

14לזהות את צרכי הלקוח – פינוי דירה של אגרנים כפייתיים ברעננה

במשך שנים אני מקבל לא מעט פניות שמקורן פינוי אגרנות כפייתית, אני תמיד הולך עם הלב שלי לשם, זה לרוב מצליח.

 

 

קרא עוד>

13לצאת ממשבצת האגרנות – עולמם של אגרנים כפייתיים

בתחילה מתביישים, לא מודים בדבר. איך אפשר להודות בדבר כל כך מצער ומבייש, מתקשים להגיד כי זו בעיה ובמקום, אומרים שזה סוג של איסוף חפצים או מזכרות.

 

 

קרא עוד>

9מסרבים להיפרד מהחפצים? אולי אתם אגרנים כפייתיים

האם רק מבוגרים סובלים מאיסוף יתר? מסתבר שלא, יש ביניהם לא מעט צעירים נורמטיביים הלוקים באותה הבעיה.

 

 

קרא עוד>

8סיוע לאגרן כפייתי – תיעוד מקרוב

זו הייתה שעת לילה מאוחרת, הנחתי את מכשיר הנייד שלי בסמוך למיטה ועיינתי בעיתון היומי. אני נוהג להניח את מכשיר הנייד שלי לידי כי אין לדעת- אני אף פעם לא יודע מתי תגיע השיחה שתקרא לי לפעולה.

 

קרא עוד>

7פינוי דירה מזוהמת ותרומת חפצים בפתח תקווה

יש לא מעט מקרים קשים למראה או להבנה כאשר עיקרם בפנוי של אגרנות כפייתית. במסגרת פינוי דירה נשלחתי לא פעם לבצע פינוי דירות מוזנחות שמקורן בסיבה זו.

 

 

קרא עוד>

5פינוי דירת אגרן מזון בכפר סבא

אגירת מזון, כמו כל אגירה אחרת,  נחשב למקור האגירה הקשה ביותר מבחינה תברואתית. יש כל מיני סוגי אגרנות. התרחיש, דירה גדושה במזון מכל בא ליד.

 

 

קרא עוד>


2פינוי דירת אספנית בשמים ברעננה

התרחיש היותר עצוב הוא שאנשים אוגרים דברים ולא מודעים לכך. למשל, בשמים הם אהבת הנשים ומכאן שיש נשים שאוגרות בשמים ובקבוקי בושם ישנים למכביר.

 

 

קרא עוד>

1שאלות ותשובות בנושא פינוי אגרנות כפייתית בארץ

אגרנות כפייתית הינה בעיה של איסוף חפצים למכביר, לאדם שאוסף אותם אין בכלל מושג שהוא לא צריך אותם והוא מבחינתו, אוסף ללא הכרה.

 

 

קרא עוד>

12תיעודו של מפנה אגרנות גינה כפייתית

גינה לא מסודרת, העציצים תפסו מקום אחד על השני וזה לא ממש הפריע , עושה רושם כי אגרנות כפייתית הינה חלק מחייו.

קרא עוד>

 

23שאף אחד לא יידע- אגרנות כפייתית בתוך המשפחה 

בתחילה, לא ידענו דבר ולו חצי דבר, הייתה לו מן דרך מתוחכמת להסתיר את זה. אף אחד לא ישן איתו באותו החדר כך שזה היה קל. אחי היה אגרן אנונימי והסתיר זאת במשך שנים.

 

קרא עוד>

21סיוע לאדם אוסף כפייתי של מזון מפחי אשפה ביהוד

אבא לא נתן לנו להיכנס לבית, הוא  העדיף לפגוש אותנו מחוצה לו. בכל פעם שהיינו רוצים להיכנס הוא היה עונה בתירוץ כזה או אחר. המפגשים היו כולם כרובם בבתי קפה חיצוניים, הריח שעלה ממנו היה נורא ומאידך, התביישנו להעיר לו, אחרי הכול זה אבא.

 

קרא עוד>

22פינוי דירה של אוסף בגדים כפייתי בבני ברק

אי אפשר היה לדעת שהוא אוסף דברים, הוא היה מתוחכם מדי, הוא הסתיר את זה כל כך טוב עד שלעניין האגרנות הוא העניק שם אחר.

 

 

קרא עוד>

20סילוק ניירת במסגרת פינוי בית של אגרן

קשה לך לעשות זאת לבד? אין מצב שאפשר להתגבר על מה שאתה רואה לנגד עיניך. הכול מהכול, מכתבים וחשבונות שלא נפתחו אי פעם מפוזרים  בכל פינה.

 

 

קרא עוד>

19כמה זמן לוקח פינוי דירה אגרנות כפייתית 

כמו בכל דבר, יהיו כמה אנשים שינסו לאתגר את עצמם עם משימות שונות לרבות פינוי דירה. למה רצוי שלא להסתכן בביצוע שירותי פינוי דירה במרכז לבד? כמה זמן לוקח לבצע פינוי דירת אגרנות כפייתית?

 

קרא עוד>

12הסבר פניך לאגרן – רגע לפני שמזמינים שירותי פינוי דירה

האם חלמת לעזור לאדם הסובל מבעיה של אספנות יתר? חלומך יכול להתגשם והנה עוד רגע יתאפשר לו לאדם האהוב לחזור לחיות חיים רגילים. מה יידרש לעשות? כיצד חלומך יצא לפועל?

 

קרא עוד>

11סיפורו של אגרן – פינוי דירה ברמת השרון 

היי, אני איציק, מעולם לא רציתי להיחשף או לחשוף את הבעיה שלי וכן, אני אגרן כפייתי. מה זה אגרן כפייתי? מנקודת המבט שלי זה אדם שאוגר הכול מהכול כי אין משהו שהוא לא צריך.

 

קרא עוד>

10הקשר בין בעיות כלכליות לבין אגרנות או אספנות כפייתית

רוב האנשים קונים דברים, כולם מונעים מחומר ומאידך, אצל אגרנים זה קצת אחרת. הם קונים כל דבר וכך גם משלמים את היקר ביותר. הם גם קונים את המוצר וגם קונים את מקור האחסון וכך  הופכים את האגרנות לא רק לבעיה מסכנת חיים אלא גם לבעיה כלכלית קשה.

 

קרא עוד>

9"ככה החיים שלו  נראים" – חייו של אגרן כפייתי בישראל

היו שם לא מעט עיתונים, הכול היה מוצף בדפים, קרטונים גדולים, קופסאות שימורים ואפילו דברים מוזרים ושבורים. אי אפשר להבין את  זה, הכול מהכול והעיקר שזה יציף את החדרים ולא ישאיר אוויר לנשום.

 

קרא עוד>

 

2 תגובות בנושא “אגרנות כפייתית

  1. יעל

    פינוי של בית של אדם שלוקה באגרנות כפייתית הוא קשה הרבה יותר מפינוי דירה רגיל. קשה אפילו להשוות בין השניים. במקרה של פינוי דירה של אגרן כפייתי, יש גם את הפן הפסיכולוגי שאי אפשר להתעלם ממנו. בפינוי רגיל, בדרך כלל מדובר באנשים שרוצים שיפנו להם את הבית, ככה שלהם ולמפנים יש אינטרס משותף. לעומת זאת, בפינוי דירה של מישהו עם אגרנות כפייתית, האגרן הרבה פעמים ירצה להגן על החפצים שלו ולשמור עליהם בתוך הדירה.
    חברת הפינוי צריכה להיות מודעת לזה ולהתחשב בזה, לנסות לרכך את המכה וליצור שיחה עם האגרן הכפייתי. פינוי בכוח פשוט לא יעבוד, צריך לדבר מלב אל לב ולגרום לזה להפוך לתהליך בונה.

  2. רונית בר

    יותר משלאגרן לא פשוט להתמודד עם הבעיה שלו, למשפחה זה אפילו יותר קשה. בעיקר לבן או בת הזוג, שהרבה פעמים נאצלים לעזוב ולפרק את המשפחה רק בגלל הבעיה הארורה הזו. גם לבני המשפחה האחרים זה בכלל לא פשוט. בדרך כלל, האגרן הכפייתי בכלל לא רוצה לשמוע מהם, ובטח שלא לקבל עזרה. יש הרבה אגרנים כפיתיים שגם מתחילים להסתגר בבית ולסרב לצאת, ככה שאפילו לפגוש אותם כבר אי אפשר.

    יש כאלה שמגיעים למצב שבכלל אי אפשר להכנס אליהם הביתה, ואז כל קשר איתם הוא בלתי אפשרי. זו בעיה אמיתית, שצריך להתייחס אליה עם המון רגישות, אחרת אי אפשר לעזור.

סגור לתגובות.